Цікаві факти про людину

Численні розкопки археологів і дослідження антропологів говорять нам про те, що в кам’яному столітті життя було досить похмурим. Черепа померлих родичів наші предки носили в якості пам’яті про них, намазували свої тіла тваринним жиром щоб не замерзнути, їли сире м’ясо, милися брудною водою і в якості домашніх тварин тримали вовків.
Медицина кам’яного століття не відрізнялася різноманітністю способів лікування: якщо людина відчувала себе погано, то на її тілі проробляли гострим каменем дірочку, щоб випустити біль з тіла.

  • У період від запліднення до народження вага плоду здатна збільшиться в п’ять мільйонів разів.
  • У перші 60 годин свого життя новонароджений виділяє стільки випорожнень, скільки важить сам.
  • Новонароджені немовлята шимпанзе кмітливіші, ніж немовлята людини.

Визначити, правша дитина або лівша, можна ще на стадії зародка. Під час ультразвукового дослідження можна побачити, палець якої руки ембріон відчуває більше. (Рекомендуем сделать УЗИ в Москве на mdcs.ru). Згідно з дослідженнями рефлексу ембріона смоктати палець, за даними спостереженнями з точністю до 80% можна визначити, чи лівша дитина, чи правша.

При народженні наші відчуття ще не диференційовані на звичні нам 5  (зір, нюх, смак, дотик, слух). Дані явища «змішування» почуттів називаються синестезією. Вона спостерігається у немовлят і набагато рідше у дорослих людей.

З кінця двадцятого століття середній вік настання статевої зрілості знижується на два з половиною місяці з кожним поколінням. Наймолодша мати — бразильська дівчинка, яка народила в 6 років.

Кожна дитина жіночої статі при народженні володіє 2 мільйонами яйцеклітин. До віку статевого дозрівання з них доживає 300 тисяч.

Кожен день чоловік виробляє півмільярда сперматозоїдів. При одному сім’явиверганні звільняється приблизно 400 мільйонів.

Партеногенез, або «непорочне зачаття» спостерігається у деяких рослин, у окремих видів риб, комах, рептилій, амфібій і птахів, але відсутній у ссавців. Однак, в ході декількох експериментів, метою яких було викликати партеногенез у мишей, матка починала розвиватися під впливом різних факторів, таких як електричний розряд і соляний розчин. Однак експерименти ні до чого не привели — ембріон гинув на середній стадії розвитку.

Немовлята народжуються без зубів, щоб мати не відкидала дитину через ймовірність виникнення болю при годуванні.
Багато історичних особистостей, як Юлій Цезар, Ганнібал, Наполеон, Гітлер, народжувалися з одним прорізаним зубом.
Найбільше «дітей з пробірки» народжується в Австралії…

Дивиться ще по-темі:

Як запобігти страха темряви у дітей

Боязнь темряви у дітей - проблема досить поширена. Спочатку дитина народжується без страхів, але з часом в силу тих чи інших обставин вона набуває навиків, і разом з ними - і різні фобії. Щоб успішно боротися з проблемою для початку необхідно буде з'ясувати причину появи боязні темряви, після чого можна...


Щоб дитина не хворіла

Організм маленької дитини дуже сприйнятливий до впливу навколишнього середовища. А оскільки малюк завжди намагається пізнати світ за допомогою дотиків, то нерідко до нього потрапляють бактерії, здатні викликати негативну реакцію організму. Це ж стосується і інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. І як захиститися? Брудні руки Дуже часто діти «грішать» немитими руками....


БРОНХІТ. Сторінка 2

Материнка звичайна - багаторічна трав'яниста рослина. З лікувальною метою використовують траву материнки, яку збирають в період повного цвітіння, зрізуючи верхню частину рослини, і сушать в тіні. Трава містить ефірну олію, аскорбінову кислоту, дубильні і гіркі речовини, фітонциди. Трава материнки має потогінну, відхаркувальну, сечогінну, жовчогінну, протизапальну, антисептичну, кровоспинну, спазмолітичну і заспокійливу центральну нервову...


Як розпізнати симптоми застуди у малюка

Діти більше ніж дорослі схильні до різних захворювань. Це обумовлюється тим, що організм дитини більш слабкий, імунітет ще не сформований, тому будь-який вірус, чи бактерія часто стає причиною захворювання. Дуже часто батьки можуть не помічати перших симптомів, що потім призводить до тривалого лікування та негативних наслідків, а, в силу віку, дитина...


Гельмінтоз у дітей: як з ним боротися

Гігієна дітей - це досить складне питання, з яким стикаються всі батьки. І якщо вдома ми легко можемо простежити за тим щоб малюк мив руки або не пхав в рот брудні предмети, то в дитячому саду або на прогулянці з іншими дітьми проконтролювати чистоту набагато складніше. Це ж стосується і...


Ваша думка

Ви дивилися: "Цікаві факти про людину"