Меню
Категории
Їжа на три літери: як впізнати продукти з ГМО
14.07.2013 Цікаво

Їжа на три літери: як впізнати продукти з ГМОДля цього є спеціальні тест-системи, але вони дуже дорогі.

На пляшках з питною водою більше не буде значитися абсурдна напис «Без ГМО». Днями український Кабмін схвалив законопроект, який скасовує обов’язкове маркування у продуктах, в яких трансгени не присутні. Але чи є гарантія того, що ситуацією не скористаються виробники сумнівної продукції і «під шумок» не продаватимуть ГМО-продукти як чисті? Знайти однозначну відповідь складно.

З одного боку — продукції з ГМО в Україні об’єктивно стає все менше. За даними лабораторії молекулярно-генетичних досліджень «Укрметртестстандарту», ​​в минулому році таких було 3% з усіх досліджених. З іншого — за словами начальника лабораторії Руслана Голубця, в цілому близько третини всіх продуктів на прилавках наших магазинів може містити генно-модифіковані культури. Йдеться про продукти, у складі яких є кукурудза, ріпак або соя. Саме ці культури — світові «лідери» з генної-модифікації. І тут вже є чого лякатися.

Наявність ГМО у продуктах виявити можна — є спеціальні тест-системи, але вони дуже дорого коштують, при цьому знаходять трансгени не в готових вже продуктах, а в сировині (наприклад, в зерні кукурудзи), пояснює «АіФ» Руслан Голубець. Можна перевіряти продукти в спеціальних лабораторіях, які отримали акредитацію на визначення ГМО. Тільки в системі «Укрметртестстандарата» їх 15. Загалом у нас подібних лабораторій вже більше, ніж у всій Європі. Однак подібні дослідження недешеві: тестування може обійтися в 400-500 грн. Очевидно, що, купивши півкіло ковбаси за 40 грн, ви навряд чи заходите викладати таку суму, щоб переконатися, що покупка безпечна для здоров’я. Фахівці радять йти найбільш доступним шляхом: вивчати склад продукту. Якщо виявили там сою, кукурудзу чи ріпак — відмовляйтеся від покупки. Якщо слідувати цій логіці, зі столу і справді доведеться прибрати добру третину звичних продуктів.

Парадокс: в Україні досі не зареєстрований жоден тип ГМО. Це могло б означати, що всі ГМО в Україні поза законом в принципі. З іншого боку — той же закон визнає можливість наявності трансгенів у продуктах — хоча б тому що є правила маркування. На думку Руслана Голубця, в українських виробників просто не доходять руки до реєстрації — справа це копітка й недешева.

АіФ Україна.

Мир не так давно открыл преимущества нанотехнологий, но за это время появилось огромное множество всевозможных изделий, которые изготавливаются, появляются на свет, исключительно благодаря им. Так, практически двадцать лет назад появились в свет первые оздоровительные изделия с биофотонами, которые уже в течении первых пяти лет интенсивно получили свое признание в таких странах мира как Германия, Канада и США, со временем, продукция с биофотонами дошла и до России, посмотреть ее можно на официальном сайте компании Хуашен http://huashen.su/, где представлен огромный выбор одежды с биофотонами от компании HuaShen. Помимо биофотонной продукции компания ХуаШен выпускает два вида структуризаторов воды и большое число натуральных препаратов.

Добавить комментарий
*