Нове дослідження: антибіотики знищують ваш організм зсередини

Нове дослідження показало, що окрім знищення клітин кишкового епітелію, також знайдено зв’язок з ожирінням, засвоєнням їжі, депресією, імунної функцією, сепсисом, алергією та астмою.

Дослідники з університету штату Орегон виявили, що антибіотики впливають на мікроорганізми, які живуть в кишечнику тварин, і цей вплив більш широкий і складний, ніж вважалося раніше, пише Science Daily.

Результати допомагають краще пояснити деякі порушення в організмі, які викликають антибіотики, і підготувати грунт для нових шляхів у дослідженні та компенсації цих наслідків.

Робота була опублікована на сайті в журналі Gut, а дослідження проводилися за підтримки Університету штату Орегон, Науково-дослідного медичного Фонду Орегона та Національного інституту охорони здоров’я.

Протягом ряду років дослідники знали, що антибіотики надають небажані побічні ефекти, особливо це стосувалося знищення природної та доброчинної мікрофлори в шлунково-кишковому тракті. Але нове дослідження допомагає пояснити детальніше, чому це відбувається, а також і те, що масштабне, тривале застосування антибіотиків може мати ще більш далекосяжні наслідки.

Вчені тепер підозрюють, що застосування антибіотиків, особливо надмірне, може мати небажані наслідки для всього організму: імунної системи, метаболізму глюкози, засвоєння їжі, ожиріння, стресу і поведінки.

Питання набувають особливого значення, так як 40 відсотків всіх дорослих і 70 відсотків усіх дітей приймають один або кілька антибіотиків щороку, не кажучи вже про їх використання мільярдами для сільськогосподарських тварин. Хоча при правильному використанні антибіотик може допомогти в лікуванні бактеріальних інфекцій, що загрожують життю, проте більше 10 відсотків людей, які отримують ліки, можуть страждати від побічних ефектів.

«Просто в останнє десятиліття величезний всесвіт відкривається через далекосяжні наслідкі застосування антибіотиків, і тепер ми досліджуємо його», — сказав Андрій Моргун, доцент фармацевтичний коледжу ОДУ. «Вивчення мікрофлори сьогодні -просто вибухове. Ми нічого не знаходили більш дивне в цей момент».

У дослідженні використовували «коктейль» з чотирьох антибіотиків, які часто дають лабораторним тваринам, а також вивчали їх вплив.

«До цього більшість людей думало, що антибіотики тільки знищують мікрофлору і знижують кілька важливих імунних функцій, які відбуваються в кишечнику», — сказав Моргун. «Насправді це тільки близько третини картини. Вони також вбивають кишковий епітелій. Знищення кишкового епітелію важливо, тому що це місце всмоктування поживних речовин, він — частина нашої імунної системи і має інші біологічні функції, які відіграють важливу роль у здоров’ї людини».

Дослідження також показало, що антибіотики і стійкі до антибіотиків мікроби викликали значні зміни у функції мітохондрій, що в свою чергу призводить до ще більшої смерті епітеліальних клітин. «Те, що антибіотики мають спеціальний вплив на мітохондрії клітин, є важливим і цікавим», — сказав Моргун, який був одним з керівників цього дослідження разом з доктором Наталією Шульженко, дослідником в коледжі ветеринарної медицини ОДУ, яка має ступінь доктора медицини Харківського медичного університету.

Мітохондрії відіграють важливу роль в клітинній сигналізації, зростанні і виробництві енергії, і для доброго здоров’я вони повинні функціонувати належним чином.

Але відносини антибіотиків і мітохондрій мають довгу історію. В еволюції мітохондрії походять від бактерій, які були одними з перших форм життя, і тоді різні бактерії змагалися один з одним за виживання. Те, що антибіотик і раніше вибірково атакує частину клітини, яка найбільш близько нагадує бактерії, може бути поверненням до цієї вкоріненій у віках конкуренції і самої еволюції життя.

Дослідницька група Моргун і Шульженко також виявила, що один з генів, які постраждали від лікування антибіотиками, має вирішальне значення для зв’язку між господарем і мікробом.

«Коли система зв’язку «господар-мікроб» позбавляється рівноваги, це може призвести до ланцюжка, здавалося б, не пов’язаних між собою проблем», — сказав Моргун.

Травна дисфункція знаходиться у верхній частині списку проблем, пов’язаних з використанням антибіотиків, і виявляється, наприклад, в діареї і виразковому коліті. Але нове дослідження також знаходить зв’язок з ожирінням, засвоєнням їжі, депресією, імунної функцією, сепсисом, алергією та астмою.

Це дослідження також запропонувало новий біоінформаційний підхід під назвою «transkingdom network interrogation» для вивчення мікрофлори. Це допоможе подальшому швидкому вивченню змін, які відбуваються з мікрофлорою, після прийому антибіотиків. У свою чергу, результатом може стати пошук нових пробіотиків, здатних допомогти компенсувати ефекти використання антибіотиків. А також, як передбачається, привести до створення систем, здатних діагностувати мікробіом людини, виявляти його недоліки, а потім їх усувати точно і індивідуально для кожного пацієнта.

Здорова мікрофлора також може бути іншою відповіддю на зростаючі проблеми зі стійкістю до антибіотиків, сказав Моргун. Замість того, щоб намагатися вбити «погані» бактерії, що викликають хвороби, здорова і функціональна мікробіота може бути в змозі витіснити небажані мікроби і поліпшити імунну функцію.

У дослідженні брали участь співробітники з фармацевтичного коледжу Університету штату Огайо; коледж ветеринарної медицини ОГУ; наукового коледжу ОГУ; Національного інституту раку; Університету Британської Колумбії; школи медицини Університету штату Меріленд та Національного інституту охорони здоров’я.

Дивиться ще по-темі:

Чи може надмірна вага принести користь нашому здоров’ю?

Загальновідомо, що надмірна вага може мати негативні наслідки для нашого здоров'я. Але чи може це мати переваги? Два нових дослідження показують, що надмірна вага може фактично захистити від смерті від серцево-судинних причин. За даними Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), 69% дорослих у віці старше 20 років або мають...


Що таке стійкість до протимікробних препаратів і стійкість до ліків?

За останні 70 років, інфекційні захворювання, які викликаються мікробами і бактеріями, вірусами і паразитами, лікувалися за допомогою препаратів, відомих як антимікробні агенти. Тим не менш, вони використовувалися так широко, що деякі з мікробів пройшли адаптацію і стали стійкими до їх впливу. "Бета-каротин" - всё о мастопатии, правильные витамины при мастопатии, а...


Що робити, якщо відчуття голоду присутнє постійно?

Що робити, якщо відчуття голоду присутнє постійно? В однієї моєї знайомої живе кішка, яка не виходить на вулицю. Кицька якщо не спить, то ходить з кутка в куток, і, натикаючись на миску з їжею, ліниво жує те, що там знаходиться. Це єдине заняття, яке в неї є, і з нудьги...


Лінчжі + кордицепс. Методи нетрадиційної медицини

Лінчжі - це шапинковий гриб, що виростає на стовбурах і коренях ослаблених або гинучих дерев. У Японії цей гриб називають рейши, в інших країнах він відомий як ганодерма. Гриб лінчжі дуже корисний для здоров'я, оскільки багатий цілющими поживними речовинами, і по праву вважається однією з перлин китайської медицини. Лінчжі здатний виліковувати...


Лікування прищів

Лікування прищів залежить від ступеня тяжкості вугрової хвороби і видів прищів, наявних на шкірі.  Успіх у лікуванні залежить від правильного поєднання домашнього косметичного догляду із застосуванням лікарських засобів, призначених лікарем.  Поодинокі не запалені прищі можна вважати варіантом норми. При цьому досить дотримуватися домашніх правил косметичного догляду за шкірою. Також важливо знати...


Ваша думка

Ви дивилися: "Нове дослідження: антибіотики знищують ваш організм зсередини"