Ожиріння

Ожиріння в сучасному світі налічується у понад мільярд людей, що мають зайву вагу і страждають від ожиріння. За даними досліджень надлишкова маса тіла відзначена у кожного п’ятого дорослого жителя Північної Америки, у кожного третього британця і кожного другого громадянина Німеччини. Також велика кількість надмірно повних дітей і підлітків: 20% у Великобританії, 27% в Іспанії, 31% в Греції і 36% в Італії. У Росії надмірну вагу мають 30% чоловічого населення і 50% жіночого.

Причини ожиріння.

Спробуємо розібратися в причинах цих невтішних показників і зрозуміти, звідки ж беруться зайві кілограми. 90% всіх повних людей просто-напросто «наїдають» собі надмірну вагу, тобто вживають калорій набагато більше, ніж потрібно для нормальної роботи організму, і лише 10% страждають від ожиріння через захворювання нирок, пухлини мозку або порушення роботи щитовидної залози. Сучасні умови життя привертають до поступового набрання зайвих кілограмів, адже, споживаючи смачну і висококалорійну їжу, ми позбавлені необхідності витрачати отриману енергію. Вся та величезна кількість калорій, які ми отримали, з’ївши ситний обід або вечерю, організм не встигає витрачати повністю на підтримку життєвих функцій або фізичну роботу, в результаті надлишки енергії відкладаються «про запас» у вигляді жирових складок.

За твердженням канадських учених-дослідників, розумова робота, якою зараз займаються багато людей, є одним з факторів, що сприяють ожирінню. Але справа далеко не тільки в тому, що така робота передбачає довгострокове сидіння за письмовим столом і тому не вимагає великих витрат енергії. Причина криється в наступному: для виконання складних розумових процесів мозку необхідна велика кількість глюкози, тому наприкінці трудового дня, після активної мозкової діяльності, людина відчуває сильне почуття голоду. Як результат — вживання набагато більшої кількості їжі, ніж необхідно організму для заповнення енергетичних витрат. Тому ожиріння і є такою поширеною хворобою сучасного суспільства.

Cтепень ожиріння.

Ожиріння класифікують за ступенем перевищення маси тіла в порівнянні з нормальною вагою:

  • 1 ступінь — 30% (20 кг).
  • 2 ступінь — 50% (31 кг).
  • 3 ступінь — 100% (51 кг).
  • 4 ступінь — більше 100%.

Наслідки ожиріння.

Надмірна вага в результаті позначається на роботі серцево-судинної системи, тому що відбувається збільшення об’єму крові, що призводить до підвищення артеріального тиску і великих навантажень на серце. Порушення кровообігу неминуче веде до аритмії і варикозного розширення вен.

Ожиріння в 2,5 разів підвищує вірогідність тромбозу в глибоких венах ніг, в 2 рази збільшує можливість емболії легенів. Люди у віці до 40 років схильні до ризику цих захворювань найбільше, при цьому у жінок із зайвою вагою тромбоз відбувається в 6 разів частіше, ніж у струнких жінок.

Для того, щоб до сполучних і жирових тканин людини, що має 40 зайвих кілограмів, надходив кисень,  частота пульсу збільшується приблизно на 50 — 60%.

Люди, вага яких на 10% більше норми, скорочують собі життя на 14%, а ті, чия маса тіла більше нормальної на 20% — вкорочують тривалість життя на 45%.

Ожиріння призводить до ураження суглобів і хребта: міжхребетні диски від сильних перевантажень тріскаються і руйнуються. Крім того, розвивається радикуліт: драглиста частина, яка знаходиться в фибринозной області, виступає за межі дисків і починає тиснути на нервові корінці спинного мозку.

У суглобах ніг відбуваються великі дегенеративні зміни: піддаючись постійним великим навантаженням, деформуються, стискаються і руйнуються хрящі. На суглобових закінченнях з’являються остеофіти — кісткові нарости, які дратують м’які тканини, завдаючи тим самим біль. Починає розвиватися вторинний артрит.

Також ожиріння призводить до деформації кісток ніг, які через пошкодження колінних суглобів викривляються в О — образній формі. Провісники починаються з негативних змін — з’являється в кінці дня біль у суглобах ніг.

Небезпечне захворювання цукровий діабет виникає у повних людей в 10 разів частіше, ніж у струнких.

В цілому ожиріння веде до численних серйозних збоїв у роботі всіх систем і органів людини.

Видео про лавстори содержится на этом богатом любовными сюжетами ресурсе.

Дивиться ще по-темі:

Чи може надмірна вага принести користь нашому здоров’ю?

Загальновідомо, що надмірна вага може мати негативні наслідки для нашого здоров'я. Але чи може це мати переваги? Два нових дослідження показують, що надмірна вага може фактично захистити від смерті від серцево-судинних причин. За даними Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), 69% дорослих у віці старше 20 років або мають...


Ожиріння. Причини ожиріння

Багато хто вважає, що ожиріння - це наслідок переїдання і надмірного вживання їжі, переважно жирів, також нерухомий спосіб життя - без всяких сумнівів, всі ці фактори викликають ожиріння, але є один важливий фактор, який закладений людині вже при народженні, - це генетична схильність до ожіріння. Всiм відомо, що якщо обидва...


Як визначити, скільки їжі мені потрібно

Як визначити, скільки їжі мені потрібно Свідомість ніяк не хоче змиритися з думкою, що в день людині досить усього 100 грам білка, 100 грам жиру і 300-400 г вуглеводів. Іншими словами: Ви будете почувати себе набагато краще, якщо за день, будете з'їдати в два рази менше, ніж зараз. Жінкам, які просять мене...


В Англії переддіабетне зростання

Більше третини дорослого населення Англії мають переддіабетний стан. Про це заявили Американські та Британські дослідники. Згідно з даними показники зросли з 12% у 2003 році до 35% в 2011. Бездіяльність у такій ситуації може призвести до різкого зростання кількості діабетиків другого типу. «Cherry Pizza» - це Ваш однодумец, друг, який дивився...


Розтягування ногі. Вивіх. Травма

Дана стаття дасть вам уявлення про найпоширеніші симптоми розтягування ноги, поряд з короткою інформацією про діагностику такого роду травм. Той факт, що нога містить 28 кісток та 57 суглобів робить її вразливою в повсякденному житті. Однією з найбільш поширених проблем є розтягнення ногі. Це ушкодження (розтягнення, розрив) фіброзної тканини, яка з'єднує...


Ваша думка

Ви дивилися: "Ожиріння"