Переїдання. Хвороба чи психологична проблема?

Переїдання можна вважати шкідливою звичкою.

Старше покоління відчуває вічний страх перед голодом, в результаті до тридцяти років більшість людей страждають від зайвої ваги. Зараз можна знайти багато спеціальної літератури про норми харчування, проте, ці дані не відповідають дійсності. Фахівці ототожнюють травлення з процесом горіння і орієнтуються на кілокалорії, отримані в результаті спалювання продуктів в камері Шатернікова. У реальності ж не можна ототожнювати ці процеси, тому такі норми харчування ведуть до переїдання, а потім і до зайвої ваги.

До цих пір доктора «старої закалки» вважають найкращими ліками м’ясо і тваринні жири, а адже надлишок їжі отруює людський організм. Повірте, тарілка міцного м’ясного бульйону не вирішить Ваших проблем, а, навпаки, тільки погіршить ситуацію. Людський організм не справляється з навантаженням при надлишку їжі, не встигає викидати перероблені залишки, в результаті чого виникає додаткове навантаження на нирки і інші органи.

При вирішенні такої проблеми, як переїдання, важливо виділити саму причину виникнення ситуації, проаналізувати її, а потім усунути. Бажання з’їсти більше, ніж потрібно, позбавити інших яких-небудь благ символізує наявність таких якостей, як жадібність і заздрість. Важливо вміти контролювати себе, не піддаватися неприродним бажанням. Систематичне переїдання призводить до поступового збільшення маси тіла, і в результаті людина перетворюється на величезну пухлину.

Переїдання — це, перш за все, жалість до себе.

Багато компенсують надлишком їжі образу, приниження чи страждання. Обжерливість, фагоманія, переїдання — це варіант жадібності, потурання нелюдським якостям.

Якщо людина не вірить у свої сили, не намагається реалізувати закладений потенціал, в ії тілі накопичується енергія. Вона закріплюється додатковою їжею, що сприяє зростанню маси тіла. Не треба намагатися компенсувати обжерливістю свою незадоволеність, невпевненість і нереалізованість.

Сформовані протягом багатьох років стереотипи, прагнення виглядати солідно і авторитетно заважають нормалізувати вагу. Такі люди постійно роблять запаси, бояться голоду, перегодовують власних дітей, завдаючи їм непоправної шкоди.

Зайва вага з’являється з-за того, що організм отримує більше енергії, ніж витрачає. Всі живі організми в природі мають запас енергії у формі жиру і глікогену, який призначений для виживання в період голоду. Нормальний «резерв» людського організму становить 15-16 кг, цього цілком достатньо на 60-70 днів. Жировий резерв рівномірно розподіляється по всьому тілу. Запас глікогену, характерний для людського організму, становить 250 грам або 1000 ккал. Він витрачається щодоби під час природного сну.

Сучасний темп життя змушує перекушувати на бігу, заковтувати їжу, нормально не пережовуючи. Це також сприяє виникненню зайвої ваги. Масове ожиріння стало нормою в багатьох країнах. Значною мірою цьому сприяють мережі ресторанів швидкого харчування з напівфабрикатами і пиріжками.

Якщо організм не в змозі переварити надлишок їжі, їжа гниє в кишечнику, гнильні гази при цьому виводяться через дихальні шляхи, шкіру. Результат: висип на шкірних покривах, запах з рота, застуди, метеоризм, головний біль.

Приймаючи більше їжі, ніж потрібно, шлунок розтягується, внаслідок чого спостерігається ферментативна дисфункція. У результаті клапан дванадцятипалої кишки пошкоджується, і відбувається взаємодія раніше ізольованих один від одного середовищ. Кислотність шлунка і 12-палої кишки відрізняються і становлять 1,2 PH і 12PH відповідно, порушення кордону між цими середовищами також призводить до зайвої ваги.

Не дарма в народі популярна фраза «Довше жуєш — довше живеш», важливо не кількість корисної їжі, а якість процесу її поглинання. Багато довгожителів відзначали, що їх стан здоров’я і ясність мислення безпосередньо залежали від кількості спожитої їжі. Для прикладу можна сказати, що предки Едісона привчили його з’їдати 350 грамів в три прийоми. Це був весь денний раціон. Так його дід прожив 102 роки, бабця — 104, а батько — 94.

На завершення відзначимо, що переїдання гальмує обмінні процеси, і організм поступово розвалюється.

Часта їзда на автомобілі і сидячий спосіб життя теж не сприяють нормальної вазі. Але що ж робити великим любителям top gear та швидкої їзди? Доводиться йти на компроміс…

Дивиться ще по-темі:

Як відновити обмін речовин

Обмін речовин - це те, від чого залежить стан нашого організму. У цьому понятті криється не тільки причина зайвої ваги, але і деколи здоров'я внутрішніх органів. Ми постійно стикаємося з багатьма проблемами, і далеко не завжди знаємо, що частина їх криється в неправильному обміні речовин. Як його відновити і як правильно...


Як впоратися з нічним апетитом

Дуже часто багато хто не може заснути не повечерявши. Про це ходить маса жартів, обговорюються проблеми зайвої ваги, йдеться про такий стан, як про погану звичку. І правда, нічний перекус негативно позначається не тільки на стані організму, вазі, але і на якості сну. Всім відомо, що ситна їжа змушує організм поступово...


Важкість у шлунку: причини та способи усунення

Чимало людей страждає таким явищем як важкість у шлунку після прийому їжі. І це може бути зовсім не калорійна і «важка» їжа. Неприємне відчуття може з'являтися навіть при невеликих і нещільних перекушуваннях. Чи є це симптомом розвитку або наявності серйозного захворювання і чи можна мінімізувати тяжкість в шлунку? Причини важкості в...


Правильна вечеря. Здорова дієта

Вечір - найбільш небезпечний період для тих, хто хоче позбутися зайвої ваги. У цей час організм переходить в «режим очікування» і відкладає надлишки калорій. Тому кожного ранку ми встаємо, як це не сумно, трохи додавши у вазі. Доктор Дерво рекомендує організувати свій розпорядок дня так, щоб між вечерею і наступним...


Ожиріння. Причини ожиріння

Багато хто вважає, що ожиріння - це наслідок переїдання і надмірного вживання їжі, переважно жирів, також нерухомий спосіб життя - без всяких сумнівів, всі ці фактори викликають ожиріння, але є один важливий фактор, який закладений людині вже при народженні, - це генетична схильність до ожіріння. Всiм відомо, що якщо обидва...


Ваша думка

Ви дивилися: "Переїдання. Хвороба чи психологична проблема?"