Меню
Категории
Позмінна робота пов’язана з підвищенням ризику діабету другого типу
28.07.2014 Цікаво

Ті, хто працюють позмінно, особливо чоловіки, можуть сильніше бути схильні до діабету другого типу.

Згідно зі статистичними даними, до 2025 року, кількість хворих на діабет збільшиться на 65%. У загальній складності це число становитиме 380 мільйонів людей у всьому світі. Тому вивчення природи цукрового діабету та можливості його лікування, зараз є одним з пріоритетних напрямків у медицині.

В результаті чергового дослідження було з’ясовано, що близько 42% людей, які працюють позмінно, мають високий ризик розвитку діабету другого типу.

Раніше вже вивчалося, як змінна робота — нерегулярні або незвичайні робочі графіки, такі як робота, пов’язана з комбінацією днів і ночей, може бути пов’язана з підвищеним ризиком діабету, але результати були вельми суперечливими.

В експерименті взяли участь більше двохсот тисяч учасників, 14 тисяч з яких були хворі на діабет. Була виявлена ​​закономірність — люди, які мають нормальний графік, на 9% схильні до ризику діабету. При детальному розгляді, після аналізу сімейної амнезії діабету та фізичної активності, ризик захворювання у чоловіків зріс на 37%.

Після дослідження працівників, які працювали позмінно, вчені прийшли до висновку, що їх ризики збільшилися до 42%. Це пов’язано з тим, що людям не вдається дотримуватися нормального графіка, висипатися, харчуватися і відпочивати.

Добавить комментарий
*