Принципи та методи загартовування дітей

Розвиток дитини включає в себе багато етапів, серед яких і загартовування. Воно дає можливість зміцнити дитячий організм, сприятливо впливає на формування імунітету і дозволяє підвищити захисні сили дитячого організму.

Існує три типи загартовування. Серед них:

  • повітряні ванни (прогулянки на свіжому повітрі при температурах нижче звичних);
  • водне загартовування (купання в прохолодній воді);
  • сонячні ванні (нетривале перебування під ультрафіолетовими променями).

Кожен спосіб має свої плюси, але основне правило загартовування в тому, щоб не завдати шкоди здоров’ю, а, навпаки, зробити організм міцнішим. Для цього необхідно знати основні методики, які допоможуть вам отримати максимальну користь від процедур.

Основний принцип загартовування

Загартовування, це своєрідне «щеплення » для організму, в усякому разі, воно діє схоже. Спочатку організм відчуває невеликий стрес, який дозволяє йому виробити стійкість. А на випадок критичної ситуації він вже буде готовий до переохолодження, і отримає сили для боротьби з простудними захворюваннями.

Загартовування на свіжому повітрі

Цей тип загартовування нерідко використовується в дошкільних установах. Але його можна проводити і самостійно, головне не перестаратися з пониженням температури. Починати загартовування на свіжому повітрі потрібно поступово, і при цьому не забувати, що волога і вітряна погода не підходить для таких процедур.

Для початку потрібно перебувати на холоді не довше за однієї хвилини. Потім цей час можна поступово збільшувати з кожним днем. Підійдуть і фізичні вправи на вулиці, біг або просто прогулянка.

Водне загартовування

Крім поліпшення захисних властивостей організму, загартовування водою має і тонізуючу дію. Під час купання дитини можна міняти температуру води від теплої до холодної, але робити це варто теж дуже поступово. Струмінь холодної води повинен тривати не більше 5-ти секунд, після чого вона повинна змінюватися на теплу. Кількість чергувань можна поступово збільшувати.

Його також можна доповнювати вмиванням холодною водою вранці.

Сонячне загартовування

Як відомо, ультрафіолетові промені мають корисні властивости. Вони знищують мікроби, допомагають синтезу вітамінів і сприяють лікуванню багатьох шкірних хвороб. Але абсолютно безпечним сонце є тільки якщо температура повітря не перевищує 29-30°С. В іншому випадку це може викликати сонячні опіки, після чого імунітет повністю пригнічується на кілька місяців.

Підтримати імунітет допоможе імунофлазід для дітей. Він містить особливі складові — флавоноїди, яки допомогають при вірусних хворобах.

Дивиться ще по-темі:

Як правильно загартовуватися

Загартовування - це ціла система, яка спрямована на пристосовування організму до холодних умов. Завдяки цьому він стає витривалішим і при переохолодженні можна не боятися простудних захворювань. Але, найголовніше не нашкодити здоров'ю при загартовуваннi, а для цього потрібно знати основні правила. Загартовування в будинку З настанням перших холодів ми намагаємося утеплитися. Светри, шкарпетки...


Фізичні навантаження — крок до здорового способу життя

Останнім часом здоровий спосіб життя став позитивною тенденцією серед молоді, людей середнього віку і голлівудських зірок. Все частіше можна почути: «Я регулярно займаюся спортом, відмовився від шкідливих звичок і відчуваю себе набагато краще». І дійсно, фізичні навантаження допомагають тримати організм у тонусі, а також просто незамінні при боротьбі із зайвою...


Як розпізнати симптоми застуди у малюка

Діти більше ніж дорослі схильні до різних захворювань. Це обумовлюється тим, що організм дитини більш слабкий, імунітет ще не сформований, тому будь-який вірус, чи бактерія часто стає причиною захворювання. Дуже часто батьки можуть не помічати перших симптомів, що потім призводить до тривалого лікування та негативних наслідків, а, в силу віку, дитина...


Біоритми людини: як будувати розпорядок дня

Чи помічали ви, що в певний час качок ви відчуваєте підйом, можете звернути гори і зробити всі свої найкращі починання, а в інше - занепад сил і сонливість? Це пов'язано з біоритмами людини - особистими «настройками», за якими він живе. Саме тому для багатьох - це вельми виснажлива робота, а...


Як схуднути без особливих зусиль

Останнім часом з'являється все більше статей на тему сучасних дієт, які добре допомагають скинути зайву вагу, не «травмують» організм і можуть використовуватися всіма. Але всі вони вимагають певного режиму, звички відмовляти собі в багатьох принади харчування, а також постійно стежити за станом свого здоров'я. Ледачі дієти Самі по собі дієти не несуть...


Ваша думка

Ви дивилися: "Принципи та методи загартовування дітей"