Все-таки не каприз, а хвороба? Як вилікувати залежність

Як важко переживати за близьку людину, одержиму згубною пристрастю і не віддаючу собі звіту, що він давно вже хворий, що з руйнівною залежністю треба терміново справлятися, інакше впорається з ним вона!

Як переконати, що його стан вже давно вийшов за рамки норми і потрібно терміново вживати заходів, якщо сам він не вважає свою «маленьку слабкість» патологією? Або не хоче бачити об’єктивної картини, засунувши, як страус, голову в пісок… Адже не від хорошого життя шукають порятунку в алкоголі і наркотиках. Ці підступні «кошти» справді приносять тимчасове полегшення, хоч і сумнівної якості, але тут і зараз. А думки про те, що буде потім, підсвідомість блокує.

При цьому залежність від спиртного і наркотиків зростає непомітно і швидко. Бажання приглушити тривогу, тугу, образу, безвихідь перетворюється у необхідність. Потім — у хворобу…

В Росії складно знайти людину, в сім’ї якої не стикалися б з подібною проблемою. Споконвіку Росія вважалася питущою країною. Однак звинувачувати предків, які обрали алкогольний стиль «вирішення проблем», не варто. Чимало випало на їхню долю — кріпосне право, революції за революціями, війни за війнами, злидні, голод, перебудова-перекроювання, розпад СРСР…

Але ж і в країнах з менш неспокійної історією через згубні звички часом разюче нерозумно обриваються життя навіть найкрасивіших і знаменитих людей. І, що найсумніше, як виявилося, причини появи таких залежностей самостійно нейтралізувати дійсно практично неможливо.

Молекулярно-генетичні дослідження 90-х років ХХ століття пояснили, чому деякі люди з дитинства постійно відчувають душевний дискомфорт. Виявляється, до критичної зміни біохімічних реакцій мозку, відповідальних за регуляцію настрою, призводять неполадки в генах. Винен недолік деяких нейромедіаторів (речовин, що передають нервові імпульси між нейронами і забезпечують відчуття щастя). Нейрохімічний дисбаланс викликає хронічну дисфорию і підвищену чутливість до стресових ситуацій.

Саме такі неспокійні люди змушені постійно шукати психоактивні засоби, що дозволяють уникнути страждань. А тривала депресія, викликана жорсткими життєвими обставинами, і у генетично благополучних людей викликає звикання до страшних «рятівників», що позбавляють разом зі стражданнями в кінцевому підсумку і життя.

Однак позбавлення від невідступних «рятівників»-вбивць таки можливо. Сьогоднішній рівень розвитку медицини і психотерапії дозволяє допомогти вирішити фатальну проблему. Якщо врахувати той самий, підступний нюанс — тільки усвідомлене бажання позбавитися від залежності зробить допомогу лікарів ефективною.

Переконати в необхідності пройти лікування та реабілітацію, створити умови позбутися руйнівної пристрасті здатні фахівці з інтервенції, так звані інтервенціоністи, при роботі в одній команді з родичами залежного.

Унікальною методикою створення у залежних мотивації на лікування озброєна Клініка лікування залежності Європейського Медичного Центру (ЕМС) — одна з кращих приватних клінік Москви. Для лікування в цій спеціалізованій клініці доступний будь-який вид медичної допомоги — амбулаторна, стаціонарна, екстрена та реабілітаційна. Тут надають повний комплекс послуг — від виведення з гострих станів до супроводу після проходження пацієнтами реабілітаційної програми — при повному дотриманні конфіденційності.

На першому етапі, знимаючому гостру залежність, усуваються всі негативні симптоми, якими загрожує різке припинення надходження звичної психоактивної речовини в організм. Методи детоксикації, використовувані в клініці, відповідають європейським протоколам. В клініці використовуються надійні безпечні методи детоксикації, відповідні європейським стандартам. Будь-яке лікування призначається тільки після ретельної лабораторної та інструментальної діагностики стану організму конкретної людини.

В процесі лікування знімаються хворобливі прояви залежності, нормалізуються показники вегетативної нервової системи, відновлюються сон і апетит. Лікарі різних спеціальностей (гепатолог, невропатолог, гастроентеролог, інфекціоніст і т.д.) діагностують і лікують неминучі при подібних залежностях супутні захворювання. Таким чином забезпечується ефективність терапії за рахунок їх злагодженої взаємодії з лікарем-наркологом.

Другий етап, реабілітаційна програма, включає дві складові: біологічну і психологічну. Біологічна — працює зі структурою синдрому дефіциту задоволеності. Психологічна — супроводжує зміну характеру пацієнта з урахуванням гендерних та індивідуальних особливостей особистості. Протокол реабілітації складається на основі даних генетичного аналізу, який виявляє головну причину порушень у системі регуляції настрою у конкретного пацієнта і допомагає скласти індивідуальний вивірений реабілітаційний план.

Головне завдання реабілітаційної програми — допомогти залежній людині навчитися відчувати душевний комфорт без наркотичних речовин та лікарських препаратів, а потім за допомогою спеціальних технік і вправ розвинути та закріпити цю здатність досягати внутрішньої гармонії самостійно.

Наркотична й алкогольна залежність дуже швидко руйнує тіло і особистість людини. З цим не можна жартувати і затягувати. У залежного психоактивна речовина поступово стає єдиною метою в житті, а весь інший світ служить лише засобом ії отримання за будь-яку ціну.

…Якщо опускаються руки, якщо здається, що рідну людину вже неможливо врятувати, повернути з безодні — зверніться до досвідчених професіоналів. Їх досвід у вашому розпорядженні…

Кто сегодня чем-нибудь да не болеет! Всё чаще хронический простатит является, к сожалению, довольно поздней причиной обращения к врачу.

Дивиться ще по-темі:

Не можете без крапель для носа? Це хвороба!

Як лікувати залежність від крапель для носа. Простудні захворювання, особливо в зимовий час року явище досить поширене. Ми використовуємо різні ліки, робимо компреси і п'ємо вітамінні чаї. Від закладеності носа ми використовуємо спеціальні краплі, завдяки яким дихання стає нормальним, але з часом ми починаємо помічати, що ніби як хвороба вже повністю...


Реабілітація від наркотиків. Лотос. Наркологічний центр

Реабілітація від наркотиків - це процес повного відновлення всіх сфер життя, які виявилися порушеними вживанням. Кожен, хто мав справу з залежним від наркотиків, погодяться, що спосіб життя, стосунки з оточуючими і сім'єю, робота, звички - все це не в порядку і не на своєму місці. Наркологічна реабілітація - це засіб...


Лікування лейкозу

Лікування лейкозу на гострій стадії здійснюють у відповідних гематологічних клініках. У завдання лікаря входить абсолютне знищення лейкозних клітин. Таке стає можливим завдяки застосуванню сучасних удосконалених програм лікування захворювання у дітей, які передбачають використання глюкокортикоїдів, цитостатиків. Крім того, активно застосовується променева і імунотерапія, здійснюються трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин. В цілому, виділяють...


Як правильно вибрати стоматолога

Похід до стоматолога багатьом пов'язаний з негативними емоціями, болем і чималої тратою грошей. Тому нерідко ми намагаємося відкласти цей момент на боле пізній термін, щоб зібратися з думками і перебороти свій страх. Але насправді, при виборі грамотного і професійного лікаря, боятися зовсім нічого. Але щоб це зробити необхідно, знати, як...


Medic.Ua. З’явився новий портал про здоров’я.

Наприкінці серпня була запущена бета-версія нового медичного порталу Medic.Ua. Вже зовсім скоро користувачі інтернету зможуть знайти всю необхідну інформацію про здоров'я, отримати кваліфіковану консультацію лікаря, підібрати найближчу клініку або аптеку, отримати знижку на медичні послуги і ліки на одному сайті. Проект створений для тих, хто піклується про своє здоров'я, красу і...


Ваша думка

Ви дивилися: "Все-таки не каприз, а хвороба? Як вилікувати залежність"