Як підготуватися до аналізів

АНАЛІЗ КРОВІ

Напередодні обстеження:

 • * Перед аналізом крові проконсультуйтеся з фахівцем;
 • * За 14 днів завершите курс прийому лікарських засобів (виняток: випадки, коли досліджують концентрацію ліків в крові);
 • * За 1-2 дня відмовтеся від жирної, смаженої їжі та алкоголю;
 • * За 1 годину — утримайтеся від куріння;
 • * За 30 хвилин виключите фізичні навантаження та психологічні стреси.

Не рекомендується: здавати аналіз крові після рентгенографії, фізіотерапевтичних процедур та інструментальних обстежень. Не хвилюйтеся! Всі процедури проводяться фахівцями за допомогою сучасних одноразових стерильних інструментів. Це не боляче і абсолютно безпечно!

Біохімічний аналіз крові (біохімічне дослідження крові) здають суворо натщесерце — після сну і 8-годинного (краще 12-годинного) нічного голодування. Можна пити тільки воду. Загальний аналіз крові здають не раніше, ніж через 1 годину (краще через 3 години) після останнього обмеженого прийому їжі.

АНАЛІЗ СЕЧІ

Напередодні обстеження не рекомендується:

 • * Пити більше або менше рідини, ніж звичайно;
 • * Приймати антибактеріальні лікарські препарати і уросептики;
 • * Жити статевим життям за 12 годин до початку збору аналізу.

Небажано збирати сечу під час менструації і протягом 5-7 днів після цистоскопії.

Перед початком збору сечі виконайте гігієнічні процедури без застосування дезінфікуючих засобів і антибактеріального мила. Сеча збирається в спеціальний контейнер, який напередодні можна взяти в лабораторії. Для загального аналізу сечі та аналізу за методом Нечипоренко збирають строго ранкову порцію сечі, виділену відразу ж після сну і доставляють у лабораторію вранці того ж дня.

 • * Для загального аналізу сечі необхідна вся ранкова порція,
 • * Для аналізу за методом Нечипоренко — середня порція.

Збір добової сечі для біохімічного аналізу.

Першу ранкову порцію сечі видаліть, засічіть час.

Протягом наступних 24 годин всі порції сечі збирайте в одну ємність, яка повинна зберігатися при температурі +4 … +8 С протягом усього періоду збору. Після того, як зібрана остання порція сечі вранці наступного дня, перемішайте вміст ємності і отлейте невелику кількість у спеціальний контейнер для збору сечі. Обов’язково заміряйте загальний об’єм сечі за добу (діурез), який необхідно повідомити співробітнику лабораторії.

ДІАГНОСТИКА ІНФЕКЦІЙ МЕТОДОМ ПЛР, аналіз ЗПСШ.

ПЦР (полімеразна ланцюгова реакція) — найшвидший і достовірний метод діагностики інфекційних захворювань. Найчастіше його використовують для визначення захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) і вірусних гепатитів. Залежно від періоду інфікування і стану імунної системи у будь-якого пацієнта може бути негативний результат навіть за наявності інфекції. У сумнівних випадках рекомендується провести повторний аналіз через 10-14 днів.

Вірусні гепатити.

Для діагностики вірусних гепатитів здають кров з вени.

Захворювання, які передаються статевим шляхом (ЗПСШ).

Для аналізу ЗПСШ здають мазок з передбачуваного місця проживання інфекції: уретра — у чоловіків і канал шийки матки — у жінок.

Рекомендації:

 • * Приходьте на обстеження в період загострення інфекції;
 • * Після незахищеного (сумнівного) статевого контакту повинно пройти не менше трьох тижнів;
 • * Закінчите прийом антибіотиків за 3 тижні до аналізу ЗПСШ;
 • * Утримайтеся від статевих стосунків протягом 36 годин;
 • * Під час менструації дослідження не проводиться.

У день аналізу ЗПСШ:

 • * Не проводите туалет статевих органів, не застосовуйте дезінфікуючі засоби і антибактеріальне мило.
 • * Від останнього сечовипускання до взяття матеріалу має пройти не менше 3 годин.
 • * Жінкам не можна спринцюватися; необхідно припинити введення будь-яких вагінальних свічок.

АНАЛІЗ КАЛУ.

До початку збирання матеріалу необхідно помочитися в унітаз. Потім кал забирається ложечкою в чистий контейнер, який необхідно напередодні взяти в лабораторії. Необхідна кількість — не більше 1/3 об’єму контейнера. Якомога швидше доставте матеріал у лабораторію.

Спермограма.

Матеріал збирається шляхом мастурбації в сухий, чистий пластиковий контейнер. Рекомендується не менш, ніж 48-годинне і не більше 7-денна статева стриманість. Напередодні не можна відвідувати лазню або сауну, піддаватися впливу УВЧ. Контейнер з біоматеріалом для спермограми повинен бути доставлений в лабораторію протягом однієї години.

Багатоповерхові приватні апартаменти не обходяться без сходів. А хороші перила завжди були не тільки необхідні, але і служили прикрасою інтер’єру.

Дивиться ще по-темі:

Нефропатія вагітних

Нефропатія вагітних - це захворювання, що виникає у другій половині вагітності і супроводжується 3 типовими симптомами: підвищенням артеріального тиску, набряками, появою білка в сечі, або ж наявністю одного або двох з них. Нефропатія вагітних з'являється при поганій адаптації організму жінки до вагітності, при несумісності матері і плоду. Нерідко може розвинутися в результаті гіпертонічної хвороби, цукрового...


Аскаридоз. Причини і симптоми появи та гігієна.

Аскаридоз (Ascaridosis) - найбільш поширений в світі гельмінтоз, збудниками якого вважаються круглі черв'яки аскариди (Ascaris lumbricoides). Сирий тропічний клімат є найбільш доброчинної обстановкою для поширення цього виду інфекції. Якщо в тонкій кишці людини присутні паразитичні черв'яки, вона стає носієм джерела зарази. Зараження аскаридозом зазвичай відбувається, коли всередину організму...


Тест-смужки ВанТач. Магазин diamarket.com.ua

Шукаєте тест-смужки? Пропонуємо відвідати магазин diamarket.com.ua. Тест-смужки ВанТач Селект №25 (OneTouch Select): Тест-смужки використовуються з глюкометром "ВанТач Селект" (OneTouch Select). Є варіант - в упаковці 2 флакона по 25шт. Термін використання після відкриття флакона - 3 місяці. Купити тест смужки Ван Тач Ультра до глюкометра OneTouch Ultra №50 (50 шт) або №25  просто. Глюкометр One...


Дієта по групі крові

Після того як по телебаченню пройшла програма, присвячена групам крові і дієті по групі крові, популярність дієти зросла в десятки разів і готова посперечатися з найвідомішими з них. Величезну популярність дієті принесла її простота, більше не потрібно вважати бали, як в Кремлівської дієти, не потрібно вираховувати калорії, як у багатьох інших...


В Англії переддіабетне зростання

Більше третини дорослого населення Англії мають переддіабетний стан. Про це заявили Американські та Британські дослідники. Згідно з даними показники зросли з 12% у 2003 році до 35% в 2011. Бездіяльність у такій ситуації може призвести до різкого зростання кількості діабетиків другого типу. «Cherry Pizza» - це Ваш однодумец, друг, який дивився...


Ваша думка

Ви дивилися: "Як підготуватися до аналізів"