Меню
Категории
Як правильно загартовуватися
30.11.2013 Цікаво

Загартовування — це ціла система, яка спрямована на пристосовування організму до холодних умов. Завдяки цьому він стає витривалішим і при переохолодженні можна не боятися простудних захворювань. Але, найголовніше не нашкодити здоров’ю при загартовуваннi, а для цього потрібно знати основні правила.

Загартовування в будинку

З настанням перших холодів ми намагаємося утеплитися. Светри, шкарпетки та інші предмети одягу допомагають зігрітися. Але якщо ви хочете поступово звикнути до холоду, то носите той же одяг, що й носили в осінній час року. Це допоможе вам швидше звикнути до змін температури і адаптуватися до морозів.

Загартовування у ванній

Контрастний душ є частиною загартовування. Під час прийняття водних процедур поступово міняйте температуру води. Не варто відразу переходити від холодної води до гарячої і навпаки. Спочатку виберіть воду кімнатної температури і поступово знижуйте градус. Це допоможе вашому організму звикнути до перепадів, і з часом ви станете витривалішими і терпимішiми до холоду. Слідкуйте за тим, щоб у вашому раціоні вистачало вітамінів. Зверніть увагу, — крілевий жир — джерело вітаміну Д, омега 3 і антиоксидантів.

Загартовування на вулиці

Загартовування на вулиці потрібно проводити дуже акуратно. У морозну вітряну погоду в роздягненому вигляді можна перебувати не більше 10 хвилин. Після кількох занять час можна поступово збільшувати, але при цьому звертайте увагу на ваші відчуття. Якщо ви відчули оніміння або больові відчуття — загартовування потрібно припинити.

Загартовування дітей

Загартовування дітей може відбуватися як на базі дитячого саду або профілакторію, так і вдома. Але до цього питання треба походити дуже уважно, оскільки при неправильному підході можна отримати масу ускладнень. Діти з раннього віку нестійкі до перепадів температури і при найменшому переохолодженні можуть легко і просто застудитися. Тому намагайтеся робити все поступово, зміцнюйте імунітет і не забувайте про прогулянки на природі. Почніть з недовгих фізичних вправ на прохолодному повітрі, потім — купання в прохолодній ванній протягом пари хвилин, а з часом можна і внести пробіжки по морозному повітрю. Але пам’ятайте, що загартовування вимагає часу і здорового підходу.

 

Добавить комментарий
*