Меню
Категории
Фітотерапія, гомеопатія
14.01.2013 Фітотерапія

У сучасній медицині, коли сумлінний лікар потрапляє в тупикову ситуацію, все частіше можна почути поради: «Підіть до гомеопата», «Спробуйте гомеопатичні засоби». 200 років тому Ганеманом (1755-1843) була створена гомеопатія. Це, звичайно, не 5000 китайського досвіду голкотерапії, але багато загального в рекомендаціях та індивідуальному підході між ними є. Чисто емпірично спостерігалося, від чого залежить той чи інший ефект, як впливає час місяця і доби, при яких станах і віці є ефект і багато іншого. Але так стало лише останнім часом. Посмотрите, как выбрать детского психолога и пользоваться всеми услугами для помощи своей семье.

Спочатку Ганеман думав, що гомеопатичний препарат викликає малу хворобу, яка витісняє більшу. А мала хвороба виникає тоді, коли використовується препарат, що володіє властивостями, викликати хворобу, але в малих концентраціях, щоб хвороба була малою. І в цьому напрямку зробив висновок, що чим більше розведення, тим ефективніше дію. Закони хімії були відкриті після нього, і Ганеман не знав, що при гомеопатичному розведенні в одній кульці залишається менше, ніж 1 молекула речовини. Ці ідеї виявилися дуже зрозумілими і близькими загальному напрямку мислення в той час і прижилися у вигляді гомеопатії. А взагалі могла б бути створена будь-яка інша-Патія, зовсім не заснована на розведенні, але з тими ж результатами. Після того, як пройшло 200 років, первісні теоретичні обгрунтування вже ніхто не сприймає всерйоз. Вони трансформуються у все нові, але досі так і немає теорії, яка правдоподібно могла б обгрунтувати гомеопатію.

Що змушує досі використовувати гомеопатію? Чи допомагає вона взагалі?

Спробуємо розібратися, переглянувши приклади існуючих теорій, доказів, досліджень. Забігаючи вперед, скажу, що я впевнений, так, гомеопатія допомагає. Як допомагає голкотерапія. Але ТІЛЬКИ при використанні дуже досвідченого лікаря, який володіє всією неймовірно величезною сумою емпіричних відомостей, багато в чому перевірених власним досвідом, про безліч умов індивідуального впливу і впевненості у складі препаратів…

Добавить комментарий
*