Коли немає апетиту. Посилення апетиту за допомогою трав.
Коли немає апетиту, можна скористатися наступними рекомендаціями.
Настоянка полину
Прозора буро-жовтого кольору рідина запаху полину, гіркого смаку.
Застосовують як гіркоту для посилення апетиту і поліпшення травлення по 20-25 крапель 3 рази на день за 20 — 30 хвилин до їжи. Зберігають у прохолодному і темному місці.
Гірка настоянка.
Апетитні краплі.
Являють собою спиртову настойку полину, мандаринових корок, трави золототисячника і ін. Прозора рідина буро-жовтого кольору, ароматного запаху, гіркого, пряного смаку.
Застосовують для посилення апетиту і поліпшення процесів травлення по 15-20 крапель 3 рази на день за півгодини до прийому їжі.
Зберігають у добре закупореній склянці в захищеному від світла місці.
Рослини.
Трави збирають на початку цвітіння рослин і сушать.
Звіробій. Застосовують всередину у вигляді водного настою як протизапальний, дезінфікуючий і кровоспинний засіб. Дві чайні ложки порізаної трави звіробою заварюють 1 склянкою гарячої води, настоюють, проціджують і п’ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день після їди.
Грицики. Пастушья сумка. Вживається висушена надземна частина рослини (стебла, листя, квіти і плоди-стручки), зібрана під час цвітіння. Запах трави слабкий, неприємний. Смак гіркуватий, з відчуттям слизової. Трава містить азотисті речовини, органічні кислоти, сапоніни і фітонциди (хімічні речовини, що виділяються в ході життєдіяльності рослин і мають бактерицидні та інши властивості).
Застосовують у вигляді водного настою як кровоспинний засіб при рясних менструаціях. Заварюють 2 столові ложки трави 1 склянкою гарячої води і після відстоювання п’ють по 1 столовій ложці 3 рази на день. Кращі результати спостерігаються при використанні свіжої трави.
Соняшник. Застосовують листя і квіти у вигляді водного настою або спиртової настойки при гарячковому стані.Листя з плямами непридатні до вживання.
Спосіб застосування: 2 столові ложки листя і квітів соняшнику обливають 1 склянкою гарячої води, настоюють 20 хвилин і після проціджування п’ють по 1 столовій ложці 3 рази на день перед їдою (народний засіб).
Полин. Трава полину містить ефірну олію, вітамін С і гіркоти. Входить до складу зборів-чаїв і різних настойок. Одну столову ложку трави настоюють в 1 склянці гарячої води протягом 20 хвилин, проціджують і приймають по 1 столовій ложці за півгодини до їди як засіб, що збуджує апетит.
Пустирник. Настій з цієї трави використовується як засіб, що знижує кров’яний тиск, заспокоює нервову систему. Одну чайну ложку трави обливають 1 склянкою киплячої води і настоюють протягом 20 хвилин, проціджують і п’ють по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Сухоцвіт болотний. Трава сухоцвіту болотного містить каротин, вітамін С, ефірну олію. Застосовується у вигляді водних настоїв як судинорозширювальний засіб при гіпертонії. Дві столові ложки порізаної трави настоюють в 1 склянці гарячої води протягом 20 хвилин, проціджують і приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Чебрець. Вживаються сушені листя і квіти, зібрані під час цвітіння. Запах ароматичний, смак гіркувато-пряний. Містить ефірну олію, дубильні і гіркі речовини. Дві столові ложки трави настоюють на склянці гарячої води і приймають всередину при кашлі по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. Зовнішньо трава застосовується для ароматичних ванн і полоскань.
Сегодня необходим офис в сети, и можно заказать сайт здесь, или, во всяком случае присмотреться :).
Дивиться ще по-темі:
Протизапальне. Рослини
Трави збирають на початку цвітіння рослин і сушать. Звіробій. Застосовують всередину у вигляді водного настою як протизапальний, дезінфікуючий і кровоспинний засіб. Дві чайні ложки порізаної трави звіробою заварюють 1 склянкою гарячої води, настоюють, проціджують і п'ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день після їди. Грицики. Вживається висушена надземна частина рослини...
ГЕМОРОЙ. Лікування
Звіробій продірявлений. Застосовують у вигляді відвару: столову ложку подрібненої трави залити склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин на слабкому вогні, процідити. Пити по 1/4 склянки 3 рази на день. Суниця лісова. Відвар листя застосовують для клізм і обмивань (столову ложку листя заварити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити). Калина звичайна. При гемороїдальних кровотечах...
ЗБУДЖЕННЯ АПЕТИТУ
Аїр болотний. Відвар кореневищ вживають як гіркоту для збудження апетиту при шлунково-кишкових захворюваннях (чайну ложку подрібненого кореневища залити 2-3 склянками гарячої води, кип'ятити 15 хвилин в закритому посуді. Пити по 2 склянки 3 рази на день перед їжею, злегка підсолодивши). Кульбаба лікарська. Настій коренів кульбаби застосовують як засіб для поліпшення травлення і...
ГОЛОВНИЙ БІЛЬ
Брусниця звичайна. У народній медицині використовують свіжі ягоди. Бузина сибірська. Застосовують настій квіток бузини: столову ложку сухих квіток заварити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити. Приймати по 1/4 склянки (краще з медом) 3-4 рази на день за 15 до їди. Валеріана лікарська. Застосовують у вигляді настоїв і відварів. Ефективність валеріани виявляється більш...
БЕЗСОННЯ
БЕЗСОННЯ Бузина вживається так: Столову ложку подрібненого кореня заварити склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин на слабкому вогні, настояти 30 хвилин, процідити. Відвар приймати по столовій ложці на день при безсонні, задишке. Валеріана лікарська - багаторічна трав'яниста рослина. З лікувальною метою використовують коріння і кореневища валеріани. Їх збирають восени, коли відцвілі стебла засихають,...