Меню
Категории
Загальні правила збору лікарських рослин.
11.12.2011 Фітотерапія

Загальні правила збору лікарських рослин.Лікарські рослини є сировиною для виготовлення ліків. Особи, які займаються збором ліків, повинні постійно пам’ятати про це і ставитися з повною відповідальністю до цієї важливої ​​справи.

Правильне визначення термінів збору, точне їх дотримання, правильний режим сушіння та зберігання лікарських рослин — головне у заготівлі лікарсько-технічної сировини. При порушенні термінів збору сировина звичайно не відповідає встановленим вимогам, так як вміст діючих речовин в такої сировині нижче необхідних норм.

Информация для тех, кто интересуется транспортными средствами. Смотрите новый ford focus 3 фото. Недорогая модель в своём классе с приличным качеством.

До збору лікарських рослин варто приступати в той час, коли вони містять найбільшу кількість діючих речовин.

  • Бруньки — збирають в період набухання.
  • Кору — в період сокоруху.
  • Листя — в період цвітіння рослин.
  • Квіти — в період повного цвітіння, окрім квітів безсмертника.
  • Трави — в період цвітіння рослин.
  • Коріння — навесні і восени, по в’яненні рослин.

Щоб забезпечити успіх заготовок, необхідно систематично спостерігати за розвитком рослин і, як тільки настає термін збору, організувати масові виходи і виїзди для їх збору. Збирають лікарські рослини в гарну погоду. Збір починають, коли опаде роса. Не можна збирати рослини в сиру погоду, після дощу або рано вранці. Лише лікоподій (спори) збирають в сиру погоду. Всі роботи, пов’язані зі збором лікарських рослин, необхідно проводити акуратно, чисто і точно.

Не можна збирати сильно запилені рослини, роз’їдені комахами, пожовклі.

Зібрані рослини або їх частини (квіти, листя) слід укладати в чисті корзини, лукошки, ящики, вистелені папером. Якщо збір ведеться в мішки, не можна їх туго набивати, щоб уникнути самозігрівання рослин; крім того, рослини при цьому мнуться і втрачають свою форму і колір.

Рослини, доставлені до місця сушіння, повинні бути негайно розкладені рихлим шаром на чистому горищі, в сараї на стелажах або під навісом в тіні на дошках.

Період між збором і розкладкою для сушки не повинен перевищувати 2-3 годин.

Слід врахувати, що більшість дикорослих лікарських рослин росте не чистими чагарниками, а в співтоваристві з іншими видами рослин. Необхідно дотримувати акуратність, щоб уникнути попадання (захоплення) інших непотрібних рослин. При випадковому попаданні їх слід відразу видалити, тому що після збору відсортувати важче.

Не рекомендується одному складальникові при груповому зборі одночасно збирати декілька видів рослин.

При дотриманні цих правил не потрібна обробка зібраних рослин до сушки і після неї.

Добавить комментарий
*