Йога для не йогів

Філософія, релігія і культура древньої Індії є одним з «китів», на якому стоїть цілительство. Йога — це шлях. Шлях до досконалості і здоров’я.

У християнській релігії немає поняття шляху. Є звід правил і, виконуючи їх, людина забезпечує собі місце в раю. Але як би етично ми себе не вели, все одно вважаємося грішниками (своєрідна презумпція винності) і нас так чи інакше будуть судити. Все життя ми як би перебуваємо під слідством і збираємо алібі для Вищого Прокурора.

Зверніть увагу на партнера: создание сайта, своечасно і обов’язково!

У йозі щоб духовно очиститися, потрібно не тільки дотримуватись заповідей, але й пройти вісім ступенів — від найнижчої, ями, до вищої, самадхі. Не кожен пройде цей шлях до кінця. Та це й не потрібно. Потрібно просто йти — чи швидко, чи повільно — на ваш розсуд. Поспішати не обов’язково. У пекло ми все одно не потрапимо. Ми, власне кажучи, взагалі ніколи не помремо. Після того, як нашу фізичну оболонку поховають, душа ще 777 разів у що-небудь або в кого-небудь перевтілиться. Перевтілення (реінкарнація) — це продовження шляху до досконалості. Кожна наступна життя не починається з нуля, а вже містить інформацію про всі попередні. Реінкарнацію визнавав Ісус Христос, пояснюючи своїм учням, що Іоан Хреститель є перевтіленням Ілії.

Перебуваючи в тілесній оболонці, майже ніхто з нас не може пам’ятати про свої колишні втілення. Фізичний мозок занадто грубий і не в змозі сприймати тонкі вібрації минулих життів. Але все ж це іноді відбувається — під час молитви або медитації, в момент великої радості або небезпеки, коли вас відвідує натхнення, тоді ви починаєте розуміти істину не розумом, а відчувати її «серцем».

Які ж ступіні потрібно пройти щоб привести в порядок свою енергетику і знайти внутрішній спокій?

Яма та ніяма. Це етика, основні правила моральної, розумової та фізичної гігієни, базисом якої є утримання від зла по відношенню до всіх живуть творінь, що досягається будь-яким шляхом і повсякчас. Адже в будь-яку живу істоту втілена частинка Бога.

У етичний кодекс ями входить рекомендація виробити в собі звичку бути правдивим у словах і думках. Насправді це не так складно, як здається на перший погляд. Перестати брехати — все одно, що кинути курити, — спочатку незвично, чогось не вистачає, а потім це входить в норму. Іноді виникають ситуації, коли, нібито, не збрехати «неможливо». Але якщо навіть і в цих ситуаціях знайти вихід, не принижуючись до брехні, відчуваєш себе духовно чистим на базисному рівні. Коли людина бреше, вона втрачає велику кількість енергії, яку потім важко відновити. «Так переможемо ж сердитого — люб’язністю, злого — добротою, брехливого — правдою», — стверджує Махабхарата. Спробуйте. Це не так вже й складно.

Наступне правило — утримання від жадібності, від того, без чого можна обійтися. Сюди відноситься помірне, збалансоване харчування, відмова від пустослів’я (говорити треба трохи й не поспішаючи), контроль над почуттями і бажаннями, утримання від «статевої обжерливості».

А навіщо, власне, потрібно від усього цього утримуватися? Тому що, як вважають йоги, кожній людині на життя відпущено певну кількість енергії, їжі, слів, дихання. Чим швидше все це витратиш, тим швидше втратиш свою фізичну оболонку.

Дивиться ще по-темі:

Трикутник (тріконасана)

Розставте руки і ноги в сторони. Ноги повинні бути ширше плечей, руки витягнуті горизонтально. На видиху поволі нахиліться, намагаючись дістати рукою до великого пальця протилежної ноги. Інша рука спрямована вертикально вгору. На вдиху поверніться у вихідне положення, зробіть асану у зворотний бік, повторіть її 2-3 рази. З якої руки ви...


Хатха-йога — наступна сходинка самодосконалості

Це контроль над тілом, диханням і енергією, що досягається за допомогою фізичних і дихальних вправ - асан і пранаям. "Ха" - позитивний полюс енергії, зосереджений в тім'ячку, тха - негативний, що знаходиться в "п'ятій" точці. Енергію "ха" організм сприймає від сонця, "тха" - від землі. Між верхнім і нижнім полюсами...


Коли і скільки потрібно їсти

Коли і скільки потрібно їсти Деякі системи харчування взяли на озброєння прислів'я: "Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові", мотивуючи це тим, що, мовляв, перед робочим днем організм, як автомобіль, потрібно заправити, а перед сном наїдатися нічого, оскільки все піде в жир.Інші стверджують, що вашу машину...


Дієта по групі крові

Після того як по телебаченню пройшла програма, присвячена групам крові і дієті по групі крові, популярність дієти зросла в десятки разів і готова посперечатися з найвідомішими з них. Величезну популярність дієті принесла її простота, більше не потрібно вважати бали, як в Кремлівської дієти, не потрібно вираховувати калорії, як у багатьох інших...


Йога. Шавасана

Ляжте на підлогу і повністю розслабтеся. Лежіть стільки, скільки вам потрібно. Це поза відпочинку. Виконуючи вправу, можна відпочити коли завгодно і скільки завгодно. ...


Ваша думка

Ви дивилися: "Йога для не йогів"