Допомога при травмах пальців

Травми пальців зустрічаються досить часто. Особливо це стосується людей, які займаються спортом, але нерідко це відбувається і за простою необережності. А оскільки в кінцівках міститься велика кількість нервових закінчень, то така травма дуже болюча і навіть може призвести до втрати свідомості.

У такому випадку дуже важливо надати першу допомогу потерпілому визначити тяжкість травми і прийняти деякі заходи.

Отже, про все по порядку.

Класифікація травм пальців ( ніг і рук).

Виділяють кілька видів травм, серед яких:

 • переломи (діляться на відкриті і закриті);
 • вивих;
 • колота рана;
 • різана рана;
 • рвані рани;
 • відрив.

Вид можна визначити за зовнішніми ознаками, які часто бувають цілком промовисті.

Перша допомоги та подальші дії.

Для початку подивіться на можливість пацієнта зігнути і випрямити палець, причому зробити це потрібно не тільки травмованим, але і всіма пальцями руки і ноги. Таким чином, ви зможете дізнатися, які тканини постраждали, і чи немає прихованих переломів.

Якщо удар був сильним, то тут не обійтися без рентгенологічного знімка. Для достовірності діагнозу і призначення правильного лікування це просто необхідно.

Якщо немає відкритої рани, в перші хвилини після травми необхідно помістити руку або ногу в холодну воду. Можна також використовувати лід або крижаний компрес.

Якщо біль дуже сильний, то і прийняти таблетку знеболювального. Після чого пацієнта потрібно транспортувати до лікарні.

Якщо вам здається, що палець зламаний, то необхідно зробити наступне:

 • прикласти холодний компрес до місця удару або удару;
 • прибрати з пальця всі сторонні предмети;
 • примотати його стерильним бинтом до ближнього здорового пальця або накласти шину самостійно;
 • викликати лікаря або транспортувати потерпілого до лікарні.

Звичайно ж, не завжди отримана травма є складною. При порізах пальців можна обійтися бинтами, антисептиками та іншими препаратами, які є під рукою.

Травми у дітей

Окремо хочеться виділити травми у дітей. Оскільки вони активніше дорослих і частіше отримують різні пошкодження.

Перша допомога надається так само, як і у дорослих, але потрібно враховувати стан малюка. Нерідко такі травми діють на них кілька сильніше, і призводять до негативних моральних наслідків і переляков.

Автоакустика в Екатеринбурге продаётся на сайте ekb.neobroker.ru. Здесь есть огромная база предложений по покупке и установке автоакустики.

Дивиться ще по-темі:

Тріщини кістки руки, перелами і черепно-мозкові травми. Симптоми

Переломи - це досить часте явище у людей, які займаються екстремальним спортом або страждають нестачею кальцію в організмі. Також таку травму можна отримати в і зимовий період, коли на вулицях ожеледь. Під час падіння нерідко страждають руки і ноги, грудна клітка і голова. Але чи можна відразу визначити перелом? Як...


Розтягування м’язів. Перша допомога при розтягуваннi

Розтягнення м'язів і зв'язок - досить часте явище особливо у тих, хто займається спортом або постійною фізичною працею. Це виникає з причини різких навантажень на м'яз або тривалих і утомливих вправ, при яких відбувається так зване перенапруження. Унаслідок розтягання з'являються неприємні хворобливі відчуття. Але щоб швидко і безболісно позбутися наслідків,...


Струс мозку: причини, симптоми, лікування

Черепно-мозкові травми зустрічаються досить часто. Це може статися внаслідок аварії або заняття спортом, різних ігор або просто з необережності. Такі травми погані тим, що внаслідок їх отримання можуть відбутися серйозні зміни, що призведе до небажаних наслідків і негативно вплинути на здоров'я людини. Cтрус мозку Струсом мозку називають легку форму черепно -мозкової травми....


Пухлина в коліні. Що робити, якщо опухло коліно?

Пухлина в коліні - досить часте явище, яке може виникати при розвитку різних захворювань. До них відносяться: подагра; остеопороз; різні хвороби, пов'язані з опорно-руховим апаратом. Нерідко пухлини можуть злоякісними. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з фахівцем, після чого він поставить точний діагноз і дасть рекомендації щодо лікування. Симптоми пухлини коліна Нерідко симптоми при пухлини в коліні...


Втрата зору. Причини і перші дії

Завдяки п'яти почуттям, закладеним в нас природою, ми взаємодіємо із зовнішнім світом і отримуємо інформацію ззовні. Але навколишня середа, діяльність і неправильний спосіб життя часто відкладають свій відбиток на здоров'я, тим самим істотно погіршуючи якість життя. У першу чергу це стосується нашого зору, який схильний до негативного впливу. Його втрата може...


Є 1 комментар. до “Допомога при травмах пальців”

 1. Антон:

  Стаття дуже докладна, дякую авторові! Але хотілося ще дізнатися що приймати, щоб швидше загоювалося, коли вже допомогу надано? Коли я зламав ногу, то вдома вже з гіпсом мучився від болю. Від болю дійсно допомагав тільки кетанов, мені його кололи. В якості знеболювального незамінний препарат. Підкажіть що приймати крім кальцію?

Ваша думка

Ви дивилися: "Допомога при травмах пальців"