Лікування прищів

Прыщи и их лечениеЛікування прищів залежить від ступеня тяжкості вугрової хвороби і видів прищів, наявних на шкірі.  Успіх у лікуванні залежить від правильного поєднання домашнього косметичного догляду із застосуванням лікарських засобів, призначених лікарем.  Поодинокі не запалені прищі можна вважати варіантом норми. При цьому досить дотримуватися домашніх правил косметичного догляду за шкірою.

Також важливо знати та розуміти, що:


1) Прищі через деякий час вирішуються самостійно і в більшості випадків не залишають грубих рубців.

2) Прищі не є інфекцією і не заразні.

3) Лікування прищів може бути досить тривалим. У більшості випадків воно потрібно тільки в період статевого дозрівання. По завершенні статевого дозрівання необхідність у лікуванні відпаде сама собою. Потрібно дотримуватися суворої дисципліни в лікуванні і виконувати всі рекомендації лікаря, щоб домогтися успіху в ньому.

Ефективне лікування прищів можливе тільки при знанні причин прищів і направлено на їх усунення:

 1. Зменшення утворення шкірного сала;
 2. Боротьба із закупоркою вивідних проток сальних залоз і гирла волосяного фолікула (розчинення комедонов комедонолітікамі);
 3. Зменшення кількості бактерій у волосяному фолікулі;
 4. Зниження запалення волосяного фолікула, а також шкіри навколо фолікула;
 5. Корекція гормонального балансу у жінок.

Всі лікарські засоби для лікування прищів діляться на кілька груп:

 • Антибактеріальні;
 • Антисептики;
 • Антибіотики;
 • Ретиноїди;
 • Препарати азелаїнової кислоти;
 • Гормони і антиандрогени;
 • Препарати, які містять бензолпероксід;
 • Препарати з гіалуроатом цинку;
 • Препарати з метронідазолом;
 • Імуностимулятори.

Поєднання всіх цих лікарських препаратів для лікування прищів залежить від ступеня тяжкості вугрової хвороби. Оцінити свою ступінь тяжкості ви можете, визначивши і порахувавши види прищів на обличчі або визначити Дерматологічний індекс акне (ДІА). http://prisheynet.ru

Почнемо лікування прищів з легкого ступеня тяжкості вугрової хвороби:

Чим раніше почати лікування, тим краще. Як тільки ви побачили у себе множинну появу чорних крапок, особливо в центральній частині обличчя, відразу ж варто почати лікування, щоб не дати хворобі розвиватися далі.

Нагадаю, що при легкому ступені перебігу є комедони, білі вугри і незначна кількість папулезних (червоні прищі) і пустульозні (з гнійним вмістом) елементів, в середньому не більше 10. Великі вузлуваті елементи відсутні.

Лікування повинне бути спрямоване на зняття запалення і косметологічний догляд за шкірою, що включає в себе:

 1. Очищення шкіри;
 2. Нанесення ліків на запальні елементи;
 3. Застосування ліків для зовнішнього лікування;
 4. Захист шкіри.

По-перше, потрібно частіше вмиватися, щоб змивати з обличчя відмерлі частинки шкірного епітелію, який може закупорювати протоки сальних залоз. Умиватися слід теплою водою, але без мила, оскільки воно порушує кислотно-лужний баланс шкіри, робить середу більш лужною, в якій бактерії розвиваються ще краще.

Найкраще для вмивання підходять гелі та пінки для жирної і проблемної шкіри.

Потрібно також виключити протирання спиртом, тому що це ще більше сушить шкіру, зневоднюючи її. Шкіра стає жорсткою і грубою.

Поговоримо тепер про лікарські препарати. Всі ліки від прищів при легкому ступені застосовуються тільки зовнішньо.

Ретиноїди для зовнішнього застосування:

Діфферін. Застосовувати зовнішньо у вигляді мазей. Наносити тонким шаром по всій поверхні обличчя (важливо).

Антибіотики для зовнішнього застосування:

 • Еритроміцин + цинковий комплекс (Зінеріт);
 • Кліндаміцин (Далацин-Т);
 • Фузідовая кислота.

Наносити на запалені елементи (папули, пустули) 2 рази на день протягом 3-х місяців в один і той же час (важливо).

Препарати азелаїнової кислоти:

гель або крем Скінорен.

Якщо своєчасно почати лікування, а ще важливіше правильно використовувати всі лікарські препарати, то ви не дасте прищам розвиватися далі.

Ця форма вугрової хвороби найбільш поширена серед підлітків. Прищі можуть з’являтися не тільки на обличчі, а й на спині, грудях. При цій формі більшість комедонов переходить в запалені елементи (папули і пустули), загальне число яких налічує від 10 до 40 шт. Великі вузлуваті елементи, як і при легкому ступені відсутні.

Лікування прищів повинно бути спрямоване на зняття запалення і косметологічний догляд за шкірою.

Схоже на лікування легкого ступеня, але антибактеріальні препарати застосовуються всередину, а не на поверхню шкіри.

1) використання спец. гелю та пінок для вмивання. Протирання шкіри різними лосьйонами. А також замість звичайного рушника ви повинні користуватися одноразовими паперовими.

2) Прийом всередину антибіотиків, при неефективності їх при нанесенні на поверхню шкіри.

3) Застосування ретиноїдів для поверхневого застосування.

4) Захист шкіри: застосування зволожуючих кремів для шкіри обличчя, тому що ретиноїди значно знижують вироблення шкірного сала, що призводить до сухості шкіри.

Антибіотики для прийому всередину.

 • Еритроміцин;
 • Кліндаміцин;
 • Тетрациклін.

(Схему застосування дивіться окремо по кожному препарату).

У деяких випадках жінкам призначають гормональні препарати, при неефективності інших способів лікування. Ефекту досягають зрівноважуванням гормонального статусу застосуванням антиандрогенних препаратів, але тільки після консультації гінеколога-ендокринолога.

В добавок всьому лікування прищів іноді використовують такі методи як аутогемотерапия, рефлюксотерапія, психотерапія.

Дмитро Бессуднов

В базе пивных заведений Киева подшафе — 300-ое. А вообще, на beerplace.com.ua собрана информация обо всех барах Украины, где предлагается пиво.

Дивиться ще по-темі:

Лікуємо акне в підлітковому віці

У багатьох підлітків в період статевого дозрівання шкіра стає зовсім не такий, як була. На ній з'являється висип, яка завдає чимало косметичних неприємностей, що псують зовнішній вигляд і настрій. Все це пов'язано з гормональними перебудовами, які можуть початися в районі 12-13 років і закінчитися до двадцяти. Весь цей час терпіти...


Лікування раку грудей

Ракові пухлини грудей - одне з найпоширеніших захворювань в сучасному світі. Успішне лікування раку грудей, як і будь-яке лікування злоякісної пухлини, насамперед залежить від якості та своєчасного лікування. Лікування раку грудей найчастіше комбіноване. Лікування раку грудей може включати хірургічне видалення частини або всієї залози, хіміотерапію, променеву терапію. Вибір лікування залежить від прогностичних...


Мозолі: причини появи і лікування

Мозолі на ногах - явище досить часте. Особливо це стосується жінок, що віддають перевагу красивому взуттю, ніж зручному. Мозолі доставляють чимало неприємностей і больових відчуттів. Крім цього вони є і косметичної проблемою, з якою не завжди вдається швидко впоратися. Чому з'являються мозолі Поява мозолів це ущільнення, яке виникає після сильного впливу на...


Дерматит, симптоми та лікування

Шкірні захворювання нерідко приносять пацієнтам безліч негативних емоцій. Мало того, що лікування - це виснажливий, неприємний, а іноді і дорогий процес, дерматит - це ще і косметична проблема. Плями і лущення на поверхні шкіри виглядають непривабливо, тому варто при перших же проявах зайнятися своїм здоров'ям. Киевстар: интернет провайдеры в...


Позбавляємося від акне

Проблемна шкіра для багатьох є справжньою проблемою. Висип може з'явитися з багатьох причин, а в підлітковому віці вона здатна викликати косметологічні проблеми і поява рубців, які залишаться на все життя. Акне може бути не тільки причиною наслідків, але і сигналом до проблем зі здоров'ям, тому не варто нехтувати таким симптомом. Відвідування...


Ваша думка

Ви дивилися: "Лікування прищів"