Лікуємося за допомогою літа

Лікуємося за допомогою літаУ разі «літніх» ГРВІ є можливість не перевантажувати організм надмірно, раціонально поєднуючи природні та лікарські способи лікування: «Краще використовувати безпечні засоби, що допомагають організму самостійно впоратися із захворюванням. Це можуть бути фітопрепарати (ехінацея, елеутерокок) або інші препарати натурального походження, — радить Катерина Володимирівна Успенська, к.м.н., лікар вищої категорії.

— У разі утрудненого носового дихання двічі на день влаштовуйте носі солоний «душ» (половина чайної ложки солі на склянку води), а якщо ви не вдома — можна розсмоктувати таблетки від нежиті. Крім того, влітку вам необов’язково весь час перебувати під замком: уникаючи людних місць і приміщень, ви можете час від часу проводити «солнцетерапію» — сонячний ультрафіолет буквально вбиває багато вірусів і бактерії. Те ж стосується і провітрювання: якщо взимку в цих цілях використовуються різні лампи і очищувачі повітря, то влітку достатньо в середині дня влаштувати наскрізне провітрювання і «запустити» в приміщення прямі сонячні промені». Автолюбителям: купить dunlop шины рекомендуем на mvo.ru.

На замітку. Морське повітря володіє особливим складом солей. При попаданні на слизову і в легені ці речовини створюють особливе середовище, яка знищує шкідливі бактерії. Не дарма ж протягом усього року всі так прагнуть користуватися різними засобами для промивання носа на основі морської води! Крім того, перебуваючи на морському узбережжі, дуже легко відмовитися від такої згубної звички, як куріння. Легені починають відновлюватися, дихання поліпшується, пішов задишка, все менше проявляється кашель, який переслідує завзятих курців.

Тривожні стани, або так звані «сезонні депресії», що виражаються в цілому комплексі порушень (емоційних і когнітивних, порушень сну і зниженою працездатності), що розвиваються в зв’язку з сезонними коливаннями вироблення гормонів. Для їх лікування можуть призначатися антидепресанти, седативні засоби, а також вітамінні комплекси, ароматерапія та інші нелікарські методи.

«Влітку є можливість мінімізувати використання лікарських засобів, які, до речі, ніколи не є єдиним рішенням проблеми тривожних станів. Зате вдихання фітонцидів — материнки, м’яти лимонної, хвої — може природним чином знімати занепокоєння, нормалізувати сон, — коментує Зінаїда Львівна Колеснікова, невролог, завідуюча неврологічним відділенням поліклініки № 1 НМХЦ ім. Пирогова. — Для медикаментозної терапії підійдуть найбільш м’які засоби, позбавлені таких побічних ефектів, як сонливість, що володіють хорошою переносимістю і не викликають звикання».

На замітку. Фітонциди — біологічно активні летючі речовини, утворені рослинами і позитивно впливають на окислюваність і іонізацію повітря. Завдяки такій «біологічному очищенню» повітря у людини нормалізується робота легенів і полегшується дихання, стабілізується емоційний стан. Найбільшою здатністю виділяти фітонциди володіють дуб, клен, модрина, сосна, ялиця, береза, черемха, малина. Серед домашніх рослин до найсильніших джерел фітонцидів відносяться мирт, хлорофітум, фікус, герань, алое, евкаліпт.

Загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, які трапляються зазвичай до кінця холодної пори року через сезонне ослаблення імунітету, мізерного або незбалансованого харчування, у тому числі при дотриманні дієт/постів.

У літній період знижується потреба організму в «енергоємному» харчуванні, тому дотримуватися оздоровчий режим стає набагато простіше. Нехай основу раціону складають продукти, властиві географічній зоні проживання. Якщо на тлі інших порушень здоров’я турбує і дисбактеріоз кишечника, то до показаних «всесезонним» пшеничним отрубям, кисломолочним продуктам саме час додати такі ягоди, як смородина, малина, полуниця, суниця, чорниця, брусниця.

І звичайно, незалежно від стану здоров’я, влітку коштувати включити в раціон харчування більше свіжої зелені, фруктів і овочів, які відновлюють організм і зміцнюють імунітет. Літні місяці пролітають непомітно, тому необхідно максимально використовувати їх на благо собі і своєму здоров’ю.

Дивиться ще по-темі:

Практичні рекомендації щодо застосування біоенергії

А зараз я наведу кілька простих прийомів, які самостійно зможе освоїти будь-який,навіть зовсім не знайомий з біоенергією чоловік. Енергетична підзарядка. Походіть по землі босоніж. Підживити її енергією, візьміть собі частину її сили. Підніміть вгору руки, уявіть, що в них ви тримаєте величезний невагомий дар - енергію Космосу. Вдихніть на повні груди чисте повітря....


Лікування застуд в літню пору року

Багато простудні захворювання переслідують нас не лише в зимовий час року, але і влітку. У цей період вони переносяться набагато складніше через спеку, і надмірне навантаження на серце, тому лікування має проходити по визначеному циклу. Це дозволить вам впоратися з проблемою і не нашкодити здоров'ю. А тепер про все по...


Схуднення влітку

Питання зайвої ваги турбує багатьох жінок і чоловіків. Найчастіше для вирішення цієї проблеми ми використовуємо дієти і ряд вправ, завдяки яким можна швидко привести свій організм в порядок. Але чи відрізняється процес схуднення в залежності від пори року? Які переваги схуднення влітку? Консультація у спеціаліста Помилка багатьох жінок в тому, що рішення...


Лікування хвороб народними засобами: за і проти

Народна медицина часто захоплює людей. У нас прийнято лікувати застуду медом, лимоном і чаєм з малиною, запалення на обличчі за допомогою алое, а що стосується косметичних засобів, то тут взагалі дуже рекомендуються препарати, засновані повністю на натуральних травах і компонентах. І дійсно, далеко не всі сучасні препарати, які використовуються в...


Як боротися з безсонням?

Не будучи лікарем, Шекспір ​​називав сон «головним ласощами на життєвому бенкеті». А хтось із християнських святих назвав його єдиним «задоволенням без каяття». Його якість впливає на стан нервової, імунної, серцево-судинної систем і навіть на тривалість життя. Якщо просто лежати, головний мозок не відпочиває. Коли ми спимо, він відпочиває від денних турбот...


Ваша думка

Ви дивилися: "Лікуємося за допомогою літа"