Меню
Категории
Народні методи зниження рівня глюкози в крові.
23.12.2013 Лікування

Для нормальної роботи організму людини дуже важливим є постійність внутрішнього середовища. Вимірювання його показників використовуються як один з важливих критеріїв при проведенні клінічних досліджень. Показник нормальної кількості глюкози — в сироватці крові — у дорослих 3,5-5,9 ммоль/л, у дітей — 3,3-5,6 ммоль/л, в сечі — 0,1-0,8 ммоль/л.

При підвищенні рівня глюкози в сироватці крові говорять про гіперглікемію, причиною якої може бути:

  • Фізіологічна гіперглікемія ( помірне фізичне навантаження, сильні емоції, стрес, куріння, викид адреналіну при ін’єкції);
  • ендокринна патологія — цукровий діабет у дорослих і дітей;
  • феохромоцитома, тиреотоксикоз, акромегалія, гігантизм, синдром Кушинга, соматостатінома;
  • захворювання підшлункової залози (гострий і хронічний панкреатит, панкреатит при епідемічному паротиті, муковісцидозі, гемохроматозі, пухлини підшлункової залози);
  • наявність антитіл до інсуліновим рецепторам;
  • хронічні захворювання печінки та нирок;
  • крововилив у мозок, інфаркт міокарда;
  • прийом тіазидів, кофеїну, естрогенів, глюкокортикоїдів.

При всьому різноманітті причин, що викликають підвищений вміст глюкози в крові, немедикаментозні методи її зниження в чомусь подібні. Насамперед, мова йде про коректуючу дієту, яка розробляється за участю лікаря-дієтолога. Суть методу полягає в зниженні загальної кількості прийнятих у їжу «простих» вуглеводів (глюкози, фруктози, цукру) і додатковому прийомі рослинної клітковини, яка не засвоюється організмом, але сприяє поліпшенню процесу травлення. Більше того, сприяє продовженню суб’єктивного відчуття ситості.

Також слід знизити кількість споживаних жирів, особливо тваринного походження і перейти на вживання низькокалорійних продуктів. Рекомендується вести щоденник, в якому б фіксувався час прийому їжі, власне страви та їх складові, а також об’єм. Як правило, це дисциплінує пацієнтів, а дієтологів допомагає вносити необхідні корективи.

Найбільш складним для пацієнтів, але в теж час і одним з найбільш дієвих методів зниження рівня глюкози, є зміни в способі життя. Основне — збільшення фізичної активності. Причому, не важливо, якого роду заняття це будуть — ходьба, плавання, робота в саду і т.п., — головне, щоб це були посильні навантаження і приносили пацієнтові позитивні емоції.

Одним з основних пунктів медики також радять відмова від шкідливих звичок. Якщо пацієнти вважають за можливе вживати спиртне, то добовий обсяг міцного алкоголю не повинен перевищувати 30 г — для жінок, і 60 г — для чоловіків. Це приблизно відповідає 140 мл вина або 340 мл пива — для жінок, і 280 мл вина або 680 мл пива — для чоловіків.

Окремо слід сказати, що вказані дози міцного алкоголю мають калорійність, відповідну подвоєній кількості жирів. Це необхідно враховувати при складанні добового раціону.

Не рекомендується регулярне використання харчових добавок з антиоксидантами (вітаміни Е, С, каротин, хром), оскільки на сьогоднішній день немає доказів їх ефективності при тривалому прийомі, так само як і безпеки.

Можливо для лікування або профілактики захворювання, описаних в цій статті, вже існує натуральний і ефективний препарат.

Є цікавий сайт, де можна додати інформацію і відгук про лікуючого лікаря у будь-якому місті. Детальніше ось тут

Добавить комментарий
*