Діагноз — розсіяний склероз. Передбачення повільної смерті?

Розсіяний склероз, хвороба центральної нервової системи — недуг, що стоїть в одному ряду з такими монстрами, як рак та інсульт. Однак якщо рак з інсультом зараз лікують, то препарату для ліквідації розсіяного склерозу поки не існує.

Встановлено, що основою хвороби є утворення бляшок розсіяного склерозу — осередків руйнування мієліну, речовини, що становить оболонку нервових волокон головного і спинного мозку. Наслідки «нехорошого» недуга — часткова або повна нерухомість.

Про розсіяний склероз ми говоримо з завідувачем неврологічним відділенням Алтайській крайовій лікарні, головним неврологом Алтайського краю Олександром Федяніним, доктором з 35-річною практикою.

— Олександре Сергійовичу, які відхилення у здоров’ї повинні насторожити людину для того, щоб вона звернулася до невролога?

— Порушення зору, координації рухів, зміни сили в кінцівках (ослаблення м’язів рук і ніг), нетримання сечі, погане перенесення спеки.

— Невролог пошле робити аналізи, на підставі отриманих результатів поставить діагноз…

— Діагноз «розсіяний склероз» відразу не ставиться. Після здачі всіх аналізів пацієнт якийсь час буде знаходитися у невролога під спостереженням.

— Розсіяний склероз молодшає? — І молодшає, і… старіє. Розсіяним склерозом зараз захворюють як школярі, так і люди старше п’ятдесяти років.

— Олександре Сергійовичу, хворі на розсіяний склероз після отримання інвалідності стають федеральними пільговиками, які мають право на безкоштовні дорогі ліки. Однак ліків, що підтримують хворих на розсіяний склероз, багато. Препарат, показаний одному хворому, абсолютно не підходить іншому. Як неврологи визначають, кому з пацієнтів які ліки призначити?

— На жаль, у нас неврологам доводиться призначати ліки хворим на розсіяний склероз, користуючись методом проб і помилок. Тоді як є країни, де застосовується система тестування, що дозволяє більш точно визначити, який препарат людині більше показаний.

— Людина одразу дізналася про те, що хворий на розсіяний склероз отримав необхідний йому препарат; проходить, якщо потрібно, профілактичний курс лікування в стаціонарі. Чи можна сказати, що тепер він зможе вести нормальний спосіб життя?

— Кожен хворий розсіяним склерозом індивідуальний, тому в кожного свій період ремісії (відновлення сил). Буває, ремісія йде кілька місяців, а буває — 20 років. Погодьтеся, що двадцять років без ускладнень для хворого на розсіяний склероз вельми непогано.

— Життєво необхідний препарат для хворого на розсіяний склероз являє собою ампули з ліками. Уколи роблять або через день, або — кожен день. Чула, що після них і червоність утворюється, і шишки. Олександр Сергійович, коли ж хворі на розсіяний склероз отримають більш зручні ліки? Є надія, що дієві ліки від розсіяного склерозу в кінці кінців знайдуть?

— Ну, звичайно ж це є, якщо лікарі і вчені всього світу на цю хворобу ополчилися.

P.S. Згідно з постановою Уряду (у Росії — адм.), хворий розсіяним склерозом має право на додаткову житлову площу.

УЗИ на 28 неделе беременности — когда и кому необходимо, подробности на beremennost.net.

Дивиться ще по-темі:

Астенічний синдром і його симптоми

Всі наші хвороби від нервів. Ми живемо у вік новітніх технологій, але чим більше ми розвиваємося, тим менше стає наша нервова система. Пов'язано це і масовим потоком інформації і з шаленим темпом життя, схильністю до інфекційних захворювань. Наші нерви просто не витримують такого навантаження і в результаті діагноз - астенічний...


Пухлина в коліні. Що робити, якщо опухло коліно?

Пухлина в коліні - досить часте явище, яке може виникати при розвитку різних захворювань. До них відносяться: подагра; остеопороз; різні хвороби, пов'язані з опорно-руховим апаратом. Нерідко пухлини можуть злоякісними. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з фахівцем, після чого він поставить точний діагноз і дасть рекомендації щодо лікування. Симптоми пухлини коліна Нерідко симптоми при пухлини в коліні...


Лейкопенія

Лейкопенія - захворювання, симптоми якого проявляються в недостатній кількості гранулоцитів або лімфоцитів. Зниження кількості гранулоцитів може відбутися як у дитячому, так і в літньому віці. Воно стає причиною зараження інфекцією, виникнення запалення в горлі і травному тракті, проблем зі слизовими оболонками і шкірним покривом. А що стосується лімфоцитів, зниження їх...


Запалення селезінки

Запалення селезінки (спленіт, ліеніт) рідко протікає без супутнього запалення оболонки, що покриває як саму селезінку, так і органи черевної порожнини і печінки. Як ізольоване захворювання воно практично не зустрічається, а виникає при важких інфекціях (туберкульозі, бруцельозі, туляремії і т.п.), в деяких випадках протікає як реакція на поразку печінки або кишечника....


Дієта по групі крові

Після того як по телебаченню пройшла програма, присвячена групам крові і дієті по групі крові, популярність дієти зросла в десятки разів і готова посперечатися з найвідомішими з них. Величезну популярність дієті принесла її простота, більше не потрібно вважати бали, як в Кремлівської дієти, не потрібно вираховувати калорії, як у багатьох інших...


Ваша думка

Ви дивилися: "Діагноз — розсіяний склероз. Передбачення повільної смерті?"