Меню
Категории
Остеопороз: симптоми та лікування
02.06.2013 Симптоми

Остеопороз — це захворювання, при якому кістки втрачають свою міцність і легко ламаються. Останнім часом все більше жінок страждають від цієї хвороби, але якщо раніше вважалося, що така проблема може наздогнати тільки людей зрілого віку, але вона значно «помолодшала». Тому за своїм здоров’ям потрібно стежити всім, незалежно від роду діяльності, схильності і спадковості. Нерідко чоловіки вважають, що остеопороз — це чисто жіноче захворювання, і чоловіки їм не страждають. Насправді йому піддані всі, тому при перших же симптомах необхідна діагностика лікаря.

Симптоми остеопорозу

Остеопороз небезпечний тим, що дуже часте його симптоми приховані, і визначити захворювання на ранній стадії далеко не завжди виходить. Тому будьте уважні і стежте за змінами в організмі. Оригинальные товары, подарки, украшения, трость с логотипом в виде зонта реализует магазин profi-media.ru.

До основних симптомів остеопорозу відносять:

 • болі, які головним чином базуються в кістках;
 • погані нігті;
 • погіршення стану зубів;
 • помітне зменшення росту людини;
 • погіршення постави.

А найголовніше — це переломи.

Якщо ви отримали серйозний перелом через слабке навантаження, то варто відразу ж проконсультуватися з лікарем. Часті переломи можуть свідчити про наявність не тільки цього захворювання, тому в будь-якому випадку — це тривожний сигнал. Найнеприємніше, що коли симптоми вже помітні, це означає, що захворювання вже почало розвиватися, і позбутися від нього буде зовсім непросто.

Причини появи і розвитку остеопорозу

Причин появи остеопорозу може бути чимало. В основному це залежить від стану організму і порушень роботи деяких залоз.

Основні причини:

 • шкідливі звички (куріння і зловживання алкоголем);
 • сидяча робота і пасивний спосіб життя;
 • дієти;
 • нераціональне харчування;
 • використання деяких препаратів;
 • гормональні зміни.

Звичайно, це далеко не весь список можливих причин, тим не менш, у людей з правильним способом життя ризик стати жертвою остеопорозу набагато нижче. І справа зовсім не у віці, а в уважному ставленні до свого здоров’я.

Продукти для зміцнення організму

Щоб уникнути розвитку остеопорозу, можна ввести в свій раціон харчування продукти, що містять багато кальцію. І звичайні таблетовані вітаміни, швидше за все не зможуть повністю засвоїтися. Велика його кількість міститься в яєчній шкаралупі, і оскільки в такому вигляді він засвоюється найкраще, то яєчна шкаралупа є оптимальним варіантом для профілактики і поповнення організму корисним мікроелементом. Також джерелом кальцію є капуста (звичайна білокачанна, броколі, пекінська). Також варто постійно урізноманітнити свої страви свіжими овочами та фруктами. Тільки вони містять достатню кількість багатьох вітамінів, які дозволять відновити імунітет і сприятливо вплинуть на стан кісток. Це ж стосується молочних продуктів. Йогурти і сир — це джерело кальцію, а також хороший сніданок, як для дітей, так і для дорослих. Також можна урізноманітнити прийом їжі горіхами, злаковими і бобовими.

Лікування остеопорозу

Лікування остеопорозу найбільш ефективно на ранній стадії, але оскільки не завжди вдається вчасно його діагностувати, це призводить до ряду неприємностей і ускладнень. Воно проводиться за допомогою спеціальних фізичних вправ, харчування та спеціального розпорядку дня. Це допоможе не тільки трохи «згладити» симптоми і призупинити їх появу, але і оздоровить організм. Постійний прийом вітамінів і мікроелементів дозволить відновити імунітет, а також більш ефективно боротися з багатьма захворюваннями. Більше часу проводьте на свіжому повітрі, гуляйте і правильно харчуйтеся, тоді вам ніякі хвороби не будуть страшні. Навіть у зрілому віці можна зберегти здоров’я і відчувати себе добре, але це буде коштувати вам деяких зусиль.

Добавить комментарий
*