Розтягування ногі. Вивіх. Травма

Дана стаття дасть вам уявлення про найпоширеніші симптоми розтягування ноги, поряд з короткою інформацією про діагностику такого роду травм.

Той факт, що нога містить 28 кісток та 57 суглобів робить її вразливою в повсякденному житті. Однією з найбільш поширених проблем є розтягнення ногі. Це ушкодження (розтягнення, розрив) фіброзної тканини, яка з’єднує дві кістки одну до одної. Виходячи із серйозності травм, розтягнення зв’язок можуть бути класифіковані як I ступінь, II і III-я. До I ступеня (легка) відносять всі види розтягування невеликої ділянки зв’язки. II-й ступінь — це травми, при яких спостерігається частковий розрив сполучною (фіброзної) тканини, III-й ступінь характеризується повним розривом зв’язок.

Симптоми розтягування ноги.

Найбільш часті травми ноги — розрив пяточного (Ахиллова) сухожилля. Передні і задні вивихи стопи часто супроводжуються розривом зв’язок гомілковостопного суглоба. Якщо говорити про симптоми, то при розтягуванні будь-якого ступеня пацієнт насамперед посилається на біль і припухлість хворобливу, яка виникає в певній частині стопи. Також можна спостерігати зміну кольору шкіри (як правило блакитно-чорний відтінок).

Діагностика.

У ході діагностики лікар бере до уваги всі перераховані вище симптоми, якщо потрібно — робить рентген (на предмет тріщин і переломів) і тільки після цього ставить діагноз.

Звернення з травмованою ногою.

У принципі, такого роду травми гояться з плином часу, але ви повинні прийняти деякі запобіжні заходи, щоб уникнути подальших ускладнень. У разі легкого або середнього розтягування слід:

  • — Прикласти лід до пошкодженої ділянки, щоб зменшити пухлину.
  • — Зафіксувати місце еластичним бинтом.
  • — Дати відпочинок ногам.
  • — Бажано, щоб ваша травмована нога була вище рівня голови. Для цього приляжте на диван і обережно поставте ногу на підвищення.

При важких травмах (розривах) треба терміново звертатися до лікарні, а до того часу повністю знерухомити ногу і намагайтеся зайвий раз не стосуватися пошкодженої ділянки. Вкрай обережно зніміть взуття, одяг і зафіксуйте ногу в горизонтальному положенні.

Це коротка інформація про симптоми розтягування ноги, діагностиці та лікуванні такого роду травм. У середньому, час на відновлення розтягувань коливається від 1 до 3 тижнів, залежно від тяжкості травми. При належному лікуванні фіброзна тканина швидко відновлюється (при розтягненнях) і зростається (при розривах). Але завжди існує небезпека повторної травми. Будьте обережні і бережіть себе.

 

Дивиться ще по-темі:

Тріщини кістки руки, перелами і черепно-мозкові травми. Симптоми

Переломи - це досить часте явище у людей, які займаються екстремальним спортом або страждають нестачею кальцію в організмі. Також таку травму можна отримати в і зимовий період, коли на вулицях ожеледь. Під час падіння нерідко страждають руки і ноги, грудна клітка і голова. Але чи можна відразу визначити перелом? Як...


Допомога при травмах пальців

Травми пальців зустрічаються досить часто. Особливо це стосується людей, які займаються спортом, але нерідко це відбувається і за простою необережності. А оскільки в кінцівках міститься велика кількість нервових закінчень, то така травма дуже болюча і навіть може призвести до втрати свідомості. У такому випадку дуже важливо надати першу допомогу потерпілому визначити...


Розтягнення зв’язок. Причини розтягування, перша допомога.

Якщо потягнути занадто сильно мотузку, почнуть рватися її волокна, і в решті решт вона лопне. Те ж саме може статися зі зв'язками, при невдалому різкому русі в суглобі. В їх тканини, пронизаної кровоносними судинами і нервами, проявляються розриви. У результаті - біль, набряк, погана рухливість і нестабільність суглоба. За ступенем тяжкості...


Трикутник (тріконасана)

Розставте руки і ноги в сторони. Ноги повинні бути ширше плечей, руки витягнуті горизонтально. На видиху поволі нахиліться, намагаючись дістати рукою до великого пальця протилежної ноги. Інша рука спрямована вертикально вгору. На вдиху поверніться у вихідне положення, зробіть асану у зворотний бік, повторіть її 2-3 рази. З якої руки ви...


Струс мозку: причини, симптоми, лікування

Черепно-мозкові травми зустрічаються досить часто. Це може статися внаслідок аварії або заняття спортом, різних ігор або просто з необережності. Такі травми погані тим, що внаслідок їх отримання можуть відбутися серйозні зміни, що призведе до небажаних наслідків і негативно вплинути на здоров'я людини. Cтрус мозку Струсом мозку називають легку форму черепно -мозкової травми....


Ваша думка

Ви дивилися: "Розтягування ногі. Вивіх. Травма"