Що таке гайморит?

Гострий гайморит — це гостре запалення слизовій оболонці у верхньощелепної пазусі. Ця хвороба є найпоширенішим захворюванням для навколоносових пазух.

Хронічний же гайморит — це хронічне запалення слизовій оболонці у верхньощелепної пазусі. Зазвичай, є продовженням попереднього гострого процесса. Так, гострий запальний процес, що протікає в пазусі і триває більше чотирьох тижнів, можна вважати затяжним, ну а якщо він збережеться до кінця шостого тижня, тоді виходить, що захворювання перейшло в його хронічну форму.

Найбільш часто зустрічаються форми гаймориту: гнійні, гнійно-поліпозні і поліпозні, набагато рідше — катаральні, а також пристеночно-гіперпластичні і алергічні.

Симптоматика залежить від форми гаймориту, але найчастішими ознаками даного хронічного захворювання є тривалі слизові або слизово-гнійні виділення, поточні з носа або на стороні поразки, або з обох сторін, а також утруднення носового дихання і періодичні головні болі або обмеженого, або дифузного характеру. При 2-сторонніх процесах (особливо поліпозних) знижується нюх (гіпосмія), навіть до його повної втрати (аносмія). При цьому утруднене носове дихання неминуче тягне за собою небажану сухість у роті і зниження працездатності, часту періодичну закладеність, що спостерігається у вухах, крім того, можливе пониження слуху.

При ремісії загальний стан, а також самопочуття хворого визнаються задовільні, настає навіть певне звикання до різних патологічних явищ, тому в такий період хворі дуже рідко звертаються за кваліфікованою допомогою.

При загостренні хронічного процесу крім усього іншого можуть підвищуватися температура тіла і погіршуватися самопочуття, посилюватися супутні головні болі, а також гнійні виділення з носа.  Виникнення хворобливої ​​припухлості безпосередньо навколо ока, а також в інших м’яких тканинах особи саме свідчить про ускладнений перебіг захворювання.

Варто зауважити, що хронічний гайморит часто поєднується і з запаленням осередків особливого гратчастого лабіринту, це може обумовлювати і відповідну симптоматику.

В ході передній риноскопії, як правило, спостерігають стікання множинних слизово-гнійних виділень безпосередньо з-під середньої носової раковини. Воно може посилюватися у разі нахилу голови у зворотний бік. Спостерігається також гнійне відокремлювання прямо на дні або стінках порожнини носа, плюс, гіперемія слизової оболонки, певні анатомічні зміни різних ділянок остіомеатального комплексу. Набагато більше дає інформативний огляд, проведений за допомогою ендоскопів, які дозволяють під збільшенням деталізувати присутність певних чинників, а також ознаки запалення у соусті пазухи.

Ознаки ж гострого гаймориту поділяються на місцеві та загальні.

  • До перших відносяться порушення в носовому диханні саме на стороні ураженої хворобою пазухи або з обох сторін; різної інтенсивності болю з боку ураженої пазухи, причому, з іррадіацією біля скроні або всієї половини обличчя або голови; гнійні або слизово-гнійні виділення; розлади нюху різної вираженості. Характерно, крім того, посилення болів або відчуття тяжкості в разі нахилу голови вперед.
  • Спільними симптомами вважаються підвищення температури тіла або до субфебрильних, або до фебрильних цифр, погіршення загального самопочуття, часті головні болі.

Создание сайта Киев можно заказывать на weber.kiev.ua.

Дивиться ще по-темі:

Хвороби

АБСЦЕС АВІТАМІНОЗ АВІТАМІНОЗ 2 АНГІНА АНГІНА 2 АРТРИТ АТЕРОСКЛЕРОЗ АТЕРОСКЛЕРОЗ 2 АТОН КИШЕЧНИКА БЕЗСОННЯ БРОНХІАЛЬНА АСТМА БРОНХІТ БРОНХІТ 2 Вегетоневроз Водянка ЗБУДЖУЮЧІ АПЕТИТ Запалення слизової оболонки рота і ясен ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ ГАСТРИТ ГАСТРИТ 2 Гіпертонічна хвороба Гіпертонічна хвороба 2 ГЕМОРОЙ ГЕПАТИТ Гнійні рани ГОЛОВНІ БОЛІ ГРИП ДІАБЕТ ДИЗЕНТЕРІЯ ДИФТЕРІЯ ЖОВЧНОКАМ'ЯНА ХВОРОБА ЗАХВОРЮВАННЯ ОЧЕЙ Захворювання шлунково-кишкового ТРАКТУ Захворювання шлунково-кишкового тракту 2 Захворювання шлунково-кишкового ТРАКТУ 3 Захворювання шлунково-кишкового ТРАКТУ 4 ЗАХВОРЮВАННЯ жовчних шляхів ЗАХВОРЮВАННЯ жовчних шляхів 2 ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ ЗАХВОРЮВАННЯ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ 2 ЗАХВОРЮВАННЯ ШКІРИ ЗАХВОРЮВАННЯ сечового міхура, нирок і...


Проблеми зі шкірою навколо очей: шукаємо рішення

Шкіра навколо очей є дуже чутливою, тому втому, недосипання або погане самопочуття очі видають в першу чергу. З віком ця проблема стає помітнішою і носить косметичний характер, тому багато жінок намагаються боротися з втомою очей, але не завжди знають основні правила таких методів. Розглянемо все по порядку. Проблеми зі шкірою навколо...


Запалення легенів: симптоми і лікування захворювання

Пневмонія - це захворювання, при якому уражаються легені. Його зараховують до інфекційних і класифікують за кількома ознаками. Запалення легенів характеризується ураженням легень, а саме альвеол та інших прилеглих тканин. Найчастіше за запалення відповідають такі бактерії як: стрептокок; пневмокок; стафілокок; віруси (в тому числі вітряна віспа та грип). Найчастіше причина розвитку...


Не можете без крапель для носа? Це хвороба!

Як лікувати залежність від крапель для носа. Простудні захворювання, особливо в зимовий час року явище досить поширене. Ми використовуємо різні ліки, робимо компреси і п'ємо вітамінні чаї. Від закладеності носа ми використовуємо спеціальні краплі, завдяки яким дихання стає нормальним, але з часом ми починаємо помічати, що ніби як хвороба вже повністю...


Гнійні рани. Лікування

Аїр болотний. Порошком з кореневищ присипають гнійні рани і виразки. Кореневища лепехи застосовують і в суміші з іншими лікарськими рослинами. Алое деревоподібне. Застосовують зовнішньо сік алое у вигляді примочок та для зрошення ран. Гречка посівна. Свіжі розім'яті листя накладають на нариви і гнійні рани товстим шаром. Какалія списоподібна (гусяча лапка) - багаторічна трав'яниста...


Ваша думка

Ви дивилися: "Що таке гайморит?"